Sözcü Plus Giriş

Personel yetersiz kalınca aşı kuyruğunda kalabalıklar oluştu

Kütahya’da Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, dün akşam saatlerinde aşı polikliniğinde personel yetersizliği nedeniyle kalabalıklar oluştu. O anlar, sırada bekleyenler tarafından görüntülendi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:24, 21/04/2021

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Covid-19 aşısı olmak için iftardan sonraki saatlere randevu verilen vatandaşlar, personelin yetersiz olması sebebiyle aşı polikliniği önünde kalabalıklar oluşturdu, sosyal mesafe ihlalleri yaşandı.

Aşı olmak için sıra bekleyenlerden biri olan ve o anları cep telefonu kamerasıyla görüntüleyen Merve Çiçek, SÖZCÜ'ye şu açıklamada bulundu:

* O kalabalığa rağmen sadece iki personel vardı ve bu yetersizdi. Ya o kadar kişiye randevu verilmemeliydi ya da sadece iki tane personel bırakılmamalıydı. Neticede kaç kişiye randevu verildiği biliniyor.

* Orada bu durum personellerle konuşuldu ama şu anda bilgi veremediklerini, personelin bu kadar olduğunu söylediler. Personel yetersizliğinden dolayı verilen randevu saatleri oldukça ileri sarktı.

İlginizi ÇekebilirPfizer uyardı: Sahte corona virüsü aşıları piyasadaPfizer uyardı: Sahte corona virüsü aşıları piyasadaİlginizi ÇekebilirSosyal medyadan durumunu paylaştı... Yardımına koşan olmadı: Corona virüsüne yakalanan gazetecinin acı sonuSosyal medyadan durumunu paylaştı... Yardımına koşan olmadı: Corona virüsüne yakalanan gazetecinin acı sonu