Hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye corona bulaştırdı

İstanbul’da kalp krizi geçiren ve özel hastanedeki tedavisinin ardından corona virüsü testi yapılmadan taburcu edildiği iddia edilen 83 yaşındaki kadın, evinde 8 akrabasına corona bulaştırdı. Virüse yakalan şahıslar, hastaneye tepki gösterdi.

Hastanenin ihmalkarlığı 8 kişiye corona bulaştırdı

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'da kalp krizi geçiren ve özel hastaneye kaldırılarak yoğun bakıma alınan 83 yaşındaki Zehra Parmak'a, tedavisinin ardından corona virüsü testi yapılmadan taburcu edildi.

İstanbul'daki evinde tekrar rahatsızlanan Parmak'a kaldırıldığı başka bir hastanede yapılan corona test sonucu pozitif çıkınca temaslı olduğu yakınları da teste alındı.

Parmak ile aynı evde kalan ve girdikleri corona virüsü testi pozitif çıkan 8 kişi hastalığa yakalandı. Özel hastanenin ihmalkarlığı sonucu 8 yakının coronaya yakalandığını iddia eden Sakarya'nın Akyazı ilçesindeki akrabaları ise duruma tepki gösterdi.

YAKINLARI ÖZEL HASTANEYİ İHMALKARLIKLA SUÇLADI

Kızlarının ve damatlarının da corona virüse yakalandığını belirten Sami Yemenici, Parmak'ın kalp krizi geçirmesi sonucu kaldırıldığı özel hastanede virüse yakalandığını söyledi. Pandemi döneminde yoğun bakımda yatan bir hastaya test yapılmadığını iddia eden Yemenici, tüm Türkiye'nin bu denli hassas olduğu konuda özel hastanenin test yapmaması sebebiyle 8 kişinin coronaya yakalandığını dile getirdi.

“İNSAN SAĞLIĞINA DİKKAT ETMİYORLAR”

Özel hastanelerden bazılarının insan sağlığına değer vermediğini dile getiren Sami Yemenici, şunları söyledi;

*Hasta olan dayımın hanımı aynı zamanda benim kızımın da kayınvalidesi. Rahatsızlanıyor ve hastaneye kaldırıyorlar. Kalp krizi sebebi ile özel bir hastaneye kaldırıldıktan sonra orada yaklaşık 5-6 gün kalıyor. O süreç içerisinde corona testi yapılmıyor. Bir hafta sonra eve taburcu ediliyor.

*Taburcu edilince 1 hafta evde kalıyor. Hastaneden taburcu edildikten sonra evde yine rahatsızlanıyor. Başka bir özel hastaneye götürülüyor ve orada test yapılıyor, test sonucu pozitif. Bu sefer bizimkileri de gönderiyorlar, onlarda teste gidiyorlar ve hepsi pozitif çıkıyor.

*Evde 1 hafta kaldığı süre zarfında 4 tane yeğenim, 2 tane damadım, 2 kızım vücutlarında ağrı hissettiklerini anlatmaya başladılar. Daha sonrasında pozitif çıktılar. Bu olayda eğer hastanenin ihmali varsa Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımız corona virüsün başladığı günden beri son derece, olağanüstü bir mücadele ile bunu en aza indirmeye uğraşırken bir insan sağlığı bu kadar önemsiz mi?

*Özel hastanelerin bir kısmı bunları yapıyor, insan sağlığına dikkat etmiyorlar insanı para olarak görüyorlar, maddiyat olarak görüyorlar. Sağlık çalışanlarımızın çalışmasını böyle boşa atıp, çalışmalarını boşa çıkartmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.

“TEST YAPILMIŞ OLSAYDI ŞİMDİ BU KİŞİLER POZİTİF OLMAYACAKTI”

Özel hastanenin ihmalkarlığı sebebiyle diğer yakınlarının coronaya yakalandığını iddia eden Yemenici, “Malum hastanenin test yapmaması sonucu 2 tane kızım, 2 damadım, 4 tane yeğenimin hepsinin testleri pozitif, tabi hastamızın da testi pozitif. İnanıyorum hastanede kaptığını ve buna rağmen hiçbir şeyin yapılmadığını görüyorum, gereken mercilerin, gereken şekilde müdahale edip gerekeni yapmalarını arz ve talep ediyorum. Kanuni ve hukuki işlemler tabii ki başlatılacak, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Test yapmadılar, test yapmamaları sonucu eve gönderiyorlar, taburcu ediyorlar. Hastanede 2 gün kalan bir hastayı en azından bu pandemi döneminde test yapılması gerekiyor. Şayet test yapılmış olsaydı şimdi bu kişiler pozitif olmayacaktı” diye konuştu.

“DAHA ÖNCESİNDE İHTİYAÇLARINI GÖREN KADIN YATALAK OLDU”

Kalp krizi geçiren 83 yaşındaki Zehra Parmak'ın korona virüse yakalanan oğlu Gökhan Parmak da, “Annem rahatsızlandı ve 112 acil servisle İstanbul'da bulunan özel bir hastaneye götürüldü. Annem 6 gün orada kaldı. Annem taburcu olarak eve geldikten 1 gün sonra durumu iyice ağırlaşmaya başladı. Daha öncesinde ihtiyaçlarını gören kadın yatalak oldu. Başka bir hastaneye götürdük ve orada öğrendik ki annem korona virüs olmuş. Dolayısı ile bana, eşime, bize yardım eden baldızıma, onun eşine, ablama, abimin eşine ve bize kim yardıma geldiyse annem ile ilgili şuanda 10 kişiye yakın korona virüse yakalandık” ifadelerini kullandı. İHA

Son dakika... Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 27 Şubat tablosu İlginizi Çekebilir Son dakika... Sağlık Bakanlığı güncel corona virüsü verilerini açıkladı! İşte 27 Şubat tablosu AKP'li belediye başkanı coronaya yakalandı İlginizi Çekebilir AKP'li belediye başkanı coronaya yakalandı
Ağrı aile AKP AMASYA Corona Cumartesi istanbul Kadın Kalp krizi para Sağlık Sağlık Bakanlığı Sakarya Sami son dakika Türkiye
Loading...