Huzurevlerinde corona aşısı yapılmaya başlandı

Türkiye'de sağlık çalışanları ile başlayan aşılama çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi. Çin'den getirilen corona virüsü aşısı huzurevlerinde uygulanmaya başlandı.

Türkiye’de Covid-19 ile mücadele kapsamında huzurevleri ve bakımevlerinde kalanlar ile buradaki personelin aşılanmasına başlandı. İBB Darülaceze Müdürlüğü’nde kalanlara da saat 11.00’dan itibaren aşı yapılıyor. (DHA)

MALATYA’DA SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TAMAMI AŞILANDI

Malatya'da sağlık çalışanlarının aşılaması tamamlandı, planlamada 90 yaş ve üzeri vatandaşların aşılamasına başlandı.

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. .Dr. Recep Bentli yaptığı açıklamada, Malatya'da bugüne kadar 9 binin üzerinde sağlık çalışanın aşılandığını belirterek, “Tüm vatandaşlarımızın aşılarını öncelik sıralamasına göre tamamlayacağız. Güçlü bir sağlık ordumuz var. Siz kurallara uydukça biz mücadeleye hep hazır olacağız” ifadelerini kullandı.

Bentli, “Büyüklerimizi sağlık kuruşlarına kadar yormamak, corona virüs bulaşma riskini arttırmamak için 90 yaş ve üzeri olup; daha önce corona virüs hastalığını geçirmemiş olan vatandaşlarımızın aşılarını evde yapacağız” diye konuştu. (İHA)

Sağlık çalışanları aşılanıyor İlginizi Çekebilir Sağlık çalışanları aşılanıyor Sağlık Bakanı Koca canlı yayında corona aşısı oldu İlginizi Çekebilir Sağlık Bakanı Koca canlı yayında corona aşısı oldu
Bilim canlı Çin Corona Covid-19 İBB istanbul Malatya Sağlık Sağlık Bakanı Türkiye
Loading...