Erdoğan’a CHP’den çok sert ‘sürtük’ tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Gezi eylemcilerine "Bunlar çürük, bunlar sürtük" demesi büyük tepki çekti. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan'ın sözlerini alıntılayarak "Ya sen?" şeklinde bir paylaşım yaptı.

Partisinin bugünkü grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gezi olaylarını hatırlatarak, “9 yıl önce ağaç bahanesi ile çakılan kıvılcım bir anda bir kalkışmaya dönüştü. Bu eşkıyalar, bu teröristler adeta camilerin içini pisletti. Bunlar böyle, bunlar çürük, bunlar sürtük” dedi.

Erdoğan’ın sözleri infial yaratırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nden çok sert tepki geldi.

KÜFÜRLERİNİZLE GİDECEKSİNİZ

Faik Öztrak (CHP Sözcüsü) : İftira bitti. Küfür başladı. Milletimizin iffetli analarına küfreden beslemeleri gördük. Milletine küfreden Cumhurbaşkanı’na ise ilk kez şahit olduk. Aziz milletimiz halinizi görüyor. Dersinizi vermek için sandığı bekliyor. İftiralarınızla, Küfürlerinizle beraber gideceksiniz.

Özgür Özel (CHP Grup Başkanvekili): Tayyip Erdoğan, görüyoruz ki Gezi korkun hortlamış! Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Gezi’de otoriter yönetimine yurttaşlarımızın yükselttiği itirazı unutma ve korkmaya devam et, eninde sonunda kaçtığın sandık önümüze gelecek seni o makamdan Gezi ruhu ve gençler indirecek.

KÖTÜ SÖZÜ AYNEN İADE EDİYORUZ

Engin Özkoç (CHP Grup Başkanvekili): Gezi Türkiye'nin özgürlük çığlığıdır! Bugün AKP iktidarının ülkeyi getirdiği durum, Geziye katılanların ne kadar haklı itirazları olduğunu gösteriyor. Geziciler, bu ülkenin yüz akıdır. Kötü sözü aynen iade ediyoruz…

ÇÜRÜK OLAN SENİN İKTİDARIN

Veli Ağbaba (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Bu teröristler, eşkıyalar bira şişeleriyle camide pislemişti. Bunlar çürük, bunlar sürtük” 469 Cuma geçti hala aynı yalanı söylüyor. Tescilli yalancı!! Zamlar geldikçe insanların sinir uçlarıyla oynuyor. Gezi bu ülkenin haysiyet isyanıdır. Çürük olansa senin iktidarın!.. Fazla söze gerek yok. Milletin vergisiyle Saray’da yaşayıp millete sürtük diyecek kadar zavallı biri. Siyasi fosil..

İYİCE KENDİSİNİ KAYBETTİ

Oğuz Kaan Salıcı (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Kendisini eleştirenlere hakaret davası açan, yalandan gerekçelerle hapis cezaları aldıran adam kalkmış vatandaşa “sürtük” diyor. İyice kendisini kaybetti. Ne dediğini,ne yaptığını bilmiyor; bulunduğu makamın farkında değil! Gezi bu ülkenin yüz akı, çürük arıyorsan etrafına bak!

Ali Öztunç (CHP Genel Başkan Yardımcısı): Bir ülkenin Cumhurbaşkanı kendi vatandaşlarına küfür eder mi? Millet bu acizliğini izliyor ve sandığı bekliyor. Oy kaybettikçe hem kimyası hem de ağzı bozuluyor. Allah ıslah etsin.

Zeynel Emre (CHP Milletvekili): Memlekette Erdoğan'a hakaretten 160 bin kişiye soruşturma açıldı, 35 bin kişi mahkum oldu..! Adam da sabah akşam hakaret ediyor..!

TEMYİZ KUDRETİNİ YİTİRMİŞ

Aykut Erdoğdu (CHP Milletvekili): Milyonlarca kadın ve erkek Gezi Parkındaydı… Bu insanlara “sürtük” diyecek kadar terbiyesini ve ahlakını kaybetmiş birine ne denir? Nasıl cevap verilebilir? Bu şahıs temyiz kudretini yitirmiş… Memlekete yazık…

Yıldırım Kaya (CHP Milletvekili): Kadınlara sürtük diyen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kınıyorum. Tüm kadınlardan özür dilemeye davet ediyorum.
HİÇ RAHATSIZ OLMADINIZ MI?

Ali Mahir Başarır (CHP Milletvekili): Bu ülkede AK Parti gelene kadar ‘kadın’ kelimesinin adı yoktu” diyenler, AKP'nin kadın milletvekilleri, AKP'de görev alan, gönül veren kadınlar! Genel Başkanınız Erdoğan'ın kullandığı “Sürtük” kelimesinden, utanç verici bu çirkin ifadeden hiç rahatsız olmadınız mı?

BUNLAR ÇOK AĞIR HAKARETLER

Ekrem İmamoğlu (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı): Tam da benim yargılandığım gün, TBMM çatısı altında Sayın Cumhurbaşkanı’nın milyonlarca insana dönük konuşmasında, burada benim ifade edemeyeceğim bir hakareti hep birlikte gördük. Bunlar çok ağır hakaretler.
Canan Kaftancıoğlu (CHP İstanbul İl Başkanı): Ya sen?

Erdoğan'dan Gezi eylemcilerine: Bunlar çürük, bunlar sürtük İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan Gezi eylemcilerine: Bunlar çürük, bunlar sürtük

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...