Konya'da gerçekleşen kaza, cumartesi günü saat 18.40 sıralarında Selçuklu ilçesi Yeni İstanbul Caddesi'nde meydana geldi. İnşaat işçisi Sefa Selvi'nin kullandığı 42 DU 949 plakalı otomobil, tramvaydan indikten sonra yolun karşısına geçmeye çalışan yayalara çarptı.

Kazada, soldan üçüncü sırada bulunan Fadime Aslan (52), sağdan ikinci sırada yer alan kızı Sultan Aslan (33), önde sağdan birinci sırada olan torunları Elif Aslan (14) ve önde sağdan ikinci sırada bulunan Azra Atalay (9) yaşamlarını yitirdi.


Kazada, Fadime Aslan (52), kızı Sultan Aslan (33), torunları Elif Aslan (14), Fadime Aslan (7) ve Azra Atalay (9) hayatını kaybetti. Ölen Fadime Aslan'ın diğer kızı Emine Atalay (32) ve çocukları Hasan Atalay (11), Ali Cemal Atalay (8), Fadime Aslan ve sürücü Sefa Selvi'nin yanındaki Ceylin Naz Övüş (6) yaralandı.117 KİLOMETRE HIZLA GİDİYORMUŞ

Gözaltına alınan Sefa Selvi'nin alkol ve uyuşturucu madde kullanmadığı tespit edildi. Polis, TEDES sisteminin çalışmadığı yolda aracın hızını belirlemek için teknik inceleme yaptı. İncelenen sonuçlara göre, aracın 117 kilometre hızla gittiği anlaşıldı.Sefa Selvi, adliyeye sevk edildi ve 'Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçlamasıyla tutuklandı. Selvi ifadesinde, "Seyir halindeyken bir anda karşıma kalabalık grup çıktı. Direksiyonu refüje doğru kırdım, frene bastım ancak duramadım. Zaten alkol testim olumsuz çıktı. Bugün spora giderken 1,5 litre protein tozu içmiştim. Bir önceki gece de 1 litre enerji içeceği içmiştim. Daha önce hiç uyuşturucu kullanmadım. Kaç kilometre hızla gittiğimi bilmiyorum" dedi.

ACILI BABA KONUŞTU

Konya'daki kazada kızı Sultan Aslan (30) ile torunları Elif (14) ve Fadime'yi (7) kaybeden Süleyman Aslan, "Sürücülerin trafik kurallarına uymalarını, aşırı hızdan kaçınmalarını, alkollü araç kullanmamalarını istiyorum. Kaç tane ocağı söndürdü. Bu ocakları söndürmesinler, herkes yaşasın. En küçük torunumun gözleri açık gitti. Bizim canımız yandı, başkalarının canı yanmasın. Ne olur başka çocukların gözü açık gitmesin. Bu insanlar hayallerine kavuşsun. Bu insanlar neden hayallerine kavuşamıyor? Başkalarına olan bize de oldu. Başkalarının canı yanmasın. Emine, Kadınhanı'nda yaşıyordu. Annesi ile hasta ziyaretine gitmişler. Ziyaretlerini yapmışlar, dönüşte başlarına bu kaza gelmiş. Tramvaydan inip, yaya yolundan karşısına geçmek isterlerken bu kaza olmuş. Sürücü aşırı süratliymiş. Fren izi, her şeyi ortaya koyuyor. Ben de 25 yıllık servis sürücüsüyüm. Bütün şoförlere sesleniyorum, aşırı süratten kaçınalım. Kimsenin canı yanmasın" dedi. Diğer yandan kazada yaralanan Ali Cemal Atalay'ın taburcu olduğu öğrenildi. (DHA)