Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Peru mutfağını dünyaya tanıtan şef ülkemizde…
Peru mutfağını dünyaya tanıtan şef ülkemizde…
Peru mutfağını tanıtmayı misyon edinmiş Şef Diego Munoz, Peru mutfağının popülerliğini artırıyor. Munoz'un Bodrum’daki bir otele geldiğini öğrenince, enfes lezzetlerini tatma olanağı buldum…
Gurme 14 Temmuz 2018 - 05:55

Hazırlayan: Ebru ERBERDİ

Ferah konsept

img_2838img_2841img_2861

Portekizli, Michelin yıldızlı şef Jose Avillez'in Lizbon'da açtığı farklı konseptlerden oluşan restoranında Perulu Şef Diego Munoz, Portekiz'in yerel lezzetleri ile Peru mutfağını karıştırarak ‘Cantina Peruana' adlı harika bir restoran açmıştı. Burada 3 çeşit ceviche, ahtapot, tavuk ve Peru usülü yapılmış çikolata mus vardı. Restorana ait ‘Pisco' adlı barda Peru'ya has kokteylleri de deneyebilirsiniz. Rahat kıyafetlerle gidebileceğiniz bu mekanda yemek yerken, Lizbon sokaklarındaki insanları izleyebilirsiniz.

food-01

Keyifli deneyim

Yaşadığım bu keyifli deneyimden sonra Perulu şefin Bodrum Edition otelde mutfağın başına geldiğini öğrendim. Senelerdir Türkiye'ye değerli şefler geliyor ama kısa sürede geri dönüyorlar çünkü sanırım biz onlara gerekli değeri vermiyoruz. Şef Diego Munoz gerçekten Türkiye için değerli bir şef çünkü kültürleri harmanlayan bir şef.

img_0977

Bu menü denenmeli

Şefin yemekleri arasında, özel sosla hazırladıkları istiridye, fırında kuzu kol, cevicheler, çıtır karides ve ahtapot favorilerim arasında yer alıyor… Şefle sohbet ettiğimde, Bodrum'da en çok pazara gitmekten keyif aldığını, Türkiye'den ve Türklerden de çok etkilendiğinin altını çizdi.

Son güncelleme: 05:57 - 14.07.2018

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.