Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
47. Orhan Kemal Roman Armağanı Seray Şahiner kazandı
47. Orhan Kemal Roman Armağanı Seray Şahiner kazandı
Seray Şahiner, 'Kul' romanıyla 47. Orhan Kemal Roman Armağanı'nı kazandı. 
Kültür Sanat 17 Mayıs 2018 - 14:29

47. Orhan Kemal Roman Armağanı, Can Yayınları etiketiyle yayınlanan Kul eseriyle Seray Şahiner’e verildi. Turhan Günay, M. Nuri Gültekin, Erendiz Atasü, Yiğit Bener, Zülfü Livaneli, Ataol Behramoğlu ve Nazım K. Öğütçü'den oluşan Orhan Kemal Roman Armağanı Seçiciler Kurul, yaptığı açıklamada Seray Şahiner'in “Kul” romanının, kentsel ve rantsal dönüşümle mahallenin çöküşü, kadın bireyin tamamen yalnızlaşmasını, tek başına bir birey olarak var olma mücadelesini, hezeyan, beklenti ve umutlarını, düş kırıklıklarını, topluma hakim olan çeşitli söylemlerden, ideoloji ve inançlardan nasıl etkilendiğini, bu etkileri kişiselleştirip aradan kendi yolunu bulmaya çalışışını, bu etkilerden kurtulamayışını ama gene de teslim olmayışını güçlü bir anlatım tekniğiyle ve tutarlı bir dille, kolaycılıklara sapmadan ince bir mizahla, toplumsal dokuyu arka planda ustalıkla irdelemesi ve Orhan Kemal'in sanat ve dünya görüşüyle birebir örtüşmesi nedeniyle 2018 yılı, 47.Orhan Kemal Roman Armağanı'na değer görüldüğünü aktardı.

Şahiner’e ödülünü 1 Haziran Cuma günü İstanbul Beyazıt'da Orhan Kemal Kütüphanesi-Konferans Salonu'nda, Saat:10.30 da yapılacak olan Orhan Kemal'i anma töreninde alacak.

seraysahiner2
Son güncelleme: 14:35 - 17.05.2018

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.