Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Acıyı güzelleştiren kadın Yasmin Levy, İstanbul’a geliyor
Acıyı güzelleştiren kadın Yasmin Levy, İstanbul’a geliyor
Türkiye'de geniş ve tutkulu bir dinleyici kitlesine sahip olan Yasmin Levy, İstanbullu dinleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.
Kültür Sanat 27 Eylül 2017 - 12:42

Yasmin Levy, 23 Aralık’ta, Zorlu Psm’de Piu Entertainment ve 73 Organizasyon işbirliği ile Zorlu PSM’de sevenleriyle buluşacak. Ladino müziğinin sıradışı yorumcusu, latin ve sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar dünyanın farklı coğrafyalarında müzikleri harmanlayarak, Türk ezgileriyle de dinleyicilerini farklı bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

6 yaşındayken piyano çalmayı öğrenen ve 21 yaşında ilk kez izleyici karşısına çıkan Yasmin Levy, WOMEX 2002'de ilk kez uluslararası arenada boy gösterdi. İlk albümü Romance&Yasmin, Manisalı bir Sefarad olan ve hayatını Sefarad müziğini korumaya adayan babası Yitzhak Levy'e bir saygı duruşu niteliğindeydi.

Türk yaylı çalgılarının zengin tonları ile flamenko gitarının tutkulu sesini buluşturan Yasmin Levy, viyolonsel, piyano gibi batı müziği enstrümanlarıyla doğunun ritimlerini harmanlayarak benzersiz tarzını oluşturuyor.

TANIDIK İSİMLERLE ÇALIŞTI

Buika, Ömer Faruk Tekbilek, Enrico Macias, Yiannis Kotsiras, Eleni Vitaly, Natacha Atlas, Montse Kortes, Kubat ve İbrahim Tatlıses gibi birçok isimle çalışan Yasmin Levy, farklı müzik kültürlerini harmanlayarak müzikal uzlaşma sağlamaktan gurur duyduğunu ifade ediyor. “Acıyı güzelleştiren kadın” olarak tanımlanan Yasmin Levy, 23 Aralık’ta, Zorlu Psm’de Piu Entertainment ve 73 Organizasyon işbirliği ile İstanbullular ile bir kez daha buluşarak eşsiz bir konsere daha imza atmaya hazırlanıyor.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.