Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Altın Palmiye sahibi yönetmen yeni filmi için ödülünü satacak
Altın Palmiye sahibi yönetmen yeni filmi için ödülünü satacak
2013'te düzenlenen Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan yönetmen Abdellatif Kechiche, yeni filmine bütçe yaratmak için ödülünü açık artırmaya çıkarıyor.
Kültür Sanat 10 Haziran 2017 - 12:48

Başrollerini Lea Seydoux ve Adele Exarchopoulos'un paylaştığı ve 2013’teki Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan ‘Mavi En Sıcak Renktir’in yönetmeni Kechiche, yeni filmi ‘Mektoub, My Love’ın çekimlerine bütçe olmadığı için ara vermek zorunda kaldı.

YENİ FİLMİ ÇEKİLEMİYOR

Yönetmen Kechiche, yeni filmini bitirmek için Altın Palmiye ödülünü açık artırmayla satışa çıkaracağını duyurdu. Hollywood Reporter'a açıklama yapan yönetmen, şunları söyledi: “Halen post prodüksiyon aşamasında olan filmin daha fazla gecikmemesi adına, yapımcı ve dağıtımcı şirket Quat'Sous yönetmen Kechiche'e ait bazı eşyaları açık artırma yöntemiyle satışa çıkarıyor. Satışa çıkarılan parçalar arasında Altın Palmiye ödülü ve ‘Mavi En Sıcak Renktir filminde çok önemli bir yeri olan yağlı tablo da var.”