Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
BİFO, 2019’a “sahneye hükmeden kadın”la merhaba diyecek
BİFO, 2019’a “sahneye hükmeden kadın”la merhaba diyecek
Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), yeni yılı gelenekselleşen Yeni Yıl Konseri’yle karşılıyor. 10 Ocak Perşembe akşamı 20.00’de Lütfi Kırdar ICEC'te düzenlenecek konserin solisti “sahneye hükmeden kadın” olarak nitelendirilen Ailyn Pérez olacak.
Kültür Sanat 7 Ocak 2019 - 10:12

Bu sezon 20. yılını kutlayan Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO), 2019'u gelenekselleşen yeni yıl konseriyle karşılıyor. Geçen ay görkemli Avrupa turnesinde ayakta alkışlanan BİFO, bu kez opera çevrelerinin kendisinden “olağanüstü yeteneklerin birleşimi” sözleriyle bahsettiği dünyaca ünlü soprano Ailyn Pérez'e eşlik edecek. New York Times gazetesi tarafından “sahneye hükmeden büyük bir soprano” olarak tanımlanan Pérez, Richard Tucker ve Plácido Domingo ödüllerinin de sahibi.

ailyn-perez-credit-rebecca-fay

Ailyn Perez

19. YÜZYIL REPERTUVARI

Repertuvarını özellikle 19. yüzyılın, yani opera sanatının zirvesinin en seçkin yapıtlarından seçerek özenle oluşturan sanatçı, Great Scott, Aşk İksiri, La Bohème yorumlarıyla hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip oldu.

BİFO'nun Sascha Goetzel yönetiminde Pérez'e eşlik edeceği Yeni Yıl Konseri, 10 Ocak 2019 Perşembe akşamı Lütfi Kırdar ICEC'te düzenlenecek. 20.00'de başlayacak konser öncesinde, 19.00–19.40 saatleri arasında ise gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali moderatörlüğünde Dolmabahçe Salonu'nda bir söyleşi gerçekleştirilecek.