Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Bliss sanatseverlerle buluşuyor
Bliss sanatseverlerle buluşuyor
Yeni gerçeküstücülüğün genç yetenekleri arasında gösterilen Janer Ekboul’in ikinci kişisel sergisi, 14 Nisan 2018 Cumartesi günü Maçka La Visione Art Gallery’de açılıyor.
Kültür Sanat 12 Nisan 2018 - 18:07

Sankt Georg Avusturya Lisesi‘nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde okurken geçirdiği kaza sonucu kendisini tuval karşısında bulan Ekboul, “Basit kavramlardan soyut üretmeyi seviyorum” diyor. Kaplumbağadan nazar boncuğuna kadar basit metalar üzerinden soyut çalışmayı sevdiğini belirten Ekboul, önümüzdeki dönemde boya katmanlı üç boyut soyut çalışmalar üzerine yoğunlaşacağını dile getiriyor. Ekboul, bundan sonraki ilk hedefininin Contemporary Istanbul'a katılarak dünyaya açılmak olduğuna işaret ediyor.

YENİ KİŞİSEL SERGİSİ MAÇKA’DA

Bakırköy BASAD Atölye'de 2015 yılında sanat eğitimine başlayan Ekboul, karakalem, pastel ve yağlı boya dolu günlerinin ardından bir sene sonra “Devolution” adını taşıyan ilk kişisel sergisini Mart 2017'de Nişart Galeri Teşvikiye'de açtı. Çok sayıda karma sergide de hazır bulunan Ekboul, “Bliss” ismini verdiği yeni kişisel sergisini ise 14 Nisan 2018'de Maçka La Visione Art Gallery'de açacak. Ekboul sanat çalışmalarına halen hem Taksim Akademililer Sanat Merkezi'nde hem de kendi atölyesinde devam ediyor.