Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Çukurova sanat günleri başladı
Çukurova sanat günleri başladı
Adana’nın yanı sıra Türkiye’nin ve dünyanın birçok şehrinde eş zamanlı etkinliklere sahne olan 12.Çukurova Uluslararası Sanat Günleri başladı.
Kültür Sanat 20 Mart 2018 - 14:11

Mehmet Serbes/ ADANA(SÖZCÜ)

19-25 Mart tarihleri arasında Adana, Mersin, Antakya Tarsus, Silifke, Bodrum, Brighton, Sydney şehirlerinde aynı anda başlayacak olan 12.Uluslararası Çukurova Sanat Günleri etkinliklerine Sözcü yazarı, tarihçi Sinan Meydan da katılacak.

sinan-meydan-sanat

Sanat Günleri kapsamında, Adana Rotary Kulübü ve Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu işbirliği ile Rusya'dan dünyaca ünlü kadın fotoğraf sanatçısı Elena Martinyuk…

Elena Martinyuk

Elena Martinyuk

Kıbrıs'tan Gazi Yüksel, Türkiye'den Reha Bilir, İsa Çelik ve Erdal Kınacı, Adana Altınoran Galeri'de sergi, gösteri, workshop ve söyleşilerden oluşan etkinlikler yapacak. Ayrıca dünyanın 30 ülkesinden bin sanatçının 4 bin eserle katıldığı, Adana Rotary Kulübü Uluslararası Fotoğraf Yarışmasının 15'incisi de, Sanat Günleri kapsamında yapılacak ve halka açık olarak çalışmalarını sürdürecek olan jüri, sonuçları açıklayacak.