Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Efsane grup Moğollar, 50’inci yaşını kutladı
Efsane grup Moğollar, 50’inci yaşını kutladı
Türk müzik tarihinin en önemli gruplarından Moğollar, sahnedeki 50. yılını müzisyen dostlarıyla kutladı. 
Kültür Sanat 11 Şubat 2018 - 11:36

Moğollar’In 50’inci yıl konseri, Zorlu PSM ve Atlantis Yapım işbirliğinde Vestel Gururla Yerli Konserleri kapsamında gerçekleşti. İzzet Öz’ün sunuculuğunu yaptığı gece, Nebil Özgentürk’ün hazırladığı ‘Moğollar Belgeseli’ ile başladı. Cem Karaca, Barış Manço ve Engin Yörükoğlu ile seneler önce yapılan röportajlar, sahnede bulunan dev ekrana yansıtıldı. Dinleyicilerin gözyaşları ile izlediği bu belgesel sonrasında müzik başladı.

Dila Hanım, Selvi Boylum Al Yazmalım gibi unutulmaz film müzikleriyle başlayan konserde, sırasıyla Bülent Ortaçgil, Teoman, Nejat Yavaşoğulları, Ezhel, Ezgi Aktan, Harun Tekin, Ayzer Danga, Hayko Cepkin, Utku Ünal, Halit Ergenç, Hüseyin Turan ve Duman sahneye çıktı.

Gecenin sonunda, tüm sanatçıların hep beraber sahneye çıkarak ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ isimli türküyü söylemesiyle, salonda alkış tufanı koptu.

2bin kişinin izlediği, konserin her bir şarkısına bir ağızdan eşlik ettiği, salonu alkış seslerinin inlettiği konser, gece 01.00’de sona erdi.

mogollar3
CAHİT BERKAY, 50 YILLIK SERÜVENİ SÖZCÜ’YE ANLATMIŞTI…