Hayao Miyazaki yine emekli oluyor

1985'te kurulan Japon animasyon film stüdyosu Studio Ghibli'nin yaratıcısı Hayao Miyazaki, yıllar içinde birkaç kez emekli olduğunu duyurmuştu. Miyazaki, son bir film daha yaptıktan sonra işi bırakacağını açıkladı.

Hayao Miyazaki yine emekli oluyor

Komşum Totoro, Ruhların Kaçışı (Spirited Away), Prenses Monnonoke ve yürüyen Şato gibi animasyonların yaratıcısı olan Hayao Miyazaki, ilk kez işleri bıraktığını söylediğinde 90’ların sonlarıydı, ancak daha sonra 2002 Akademi Ödüllü filmi Spirited Away’i yaratmak için geri döndü.

Son olarak Miyazaki, 34 yıllık süre boyunca 11 uzun metrajlı filme imza atarak 2013 yılında sektöre veda ettiğini duyurdu. Ancak, sevilen yönetmen yeni bir film daha yönettikten sonra emekliye ayrılacak gibi görünüyor.

Hayao Miyazaki

The New York Times ile yaptığı röportajda Miyazaki, son dört yılını henüz bitmemiş olan yeni filmi üzerinde çalışarak geçirdiğini söyledi. Film hakkında şu ana kadar pek bir bilgi paylaşılmadı, ancak Genzburo Yoshino’nun 1937 tarihli How Do You Live? adlı romanından uyarlanmış olabileceği söyleniyor.

CNET’e göre kitap, babası yakın zamanda vefat eden 15 yaşındaki bir çocuğun Tokyo’daki yolculuğunu anlatıyor. Romanın Miyazaki’nin en sevdiği çocukluk masallarından biri olduğu bildiriliyor.

30 yıldır eskimeyen bir klasikte yer aldılar: Evde Tek Başına oyuncuları bugün neler yapıyorlar? İlginizi Çekebilir 30 yıldır eskimeyen bir klasikte yer aldılar: Evde Tek Başına oyuncuları bugün neler yapıyorlar? 20. yılını kutlayan Harry Potter film serisinin yıldızları şimdi nerede? İlginizi Çekebilir 20. yılını kutlayan Harry Potter film serisinin yıldızları şimdi nerede? The Matrix Resurrections'ın merakla beklenen posteri yayınlandı İlginizi Çekebilir The Matrix Resurrections'ın merakla beklenen posteri yayınlandı
Loading...