Sözcü Plus Giriş

Leonardo da Vinci’nin ayı çiziminin 12 milyon sterline satılması öngörülüyor

İngiltere'nin başkenti Londra'da Christie's müzayede evi tarafından düzenlenecek açık artırmada Leonardo da Vinci'nin ayı çiziminin 12 milyon sterline satılması öngörülüyor.

Güncellenme: 18:18, 08/05/2021
Leonardo da Vinci’nin ayı çiziminin 12 milyon sterline satılması öngörülüyor

İngiltere’nin başkenti Londra’da Christies müzayede evi tarafından temmuz ayında düzenlenecek açık artırmada Leonardo da Vinci tarafından yapılan Bir Ayının Kafası (Head of a Bear) çiziminin 8 ila 12 milyon sterlin arasında bir fiyata satılması öngörülüyor.

Çizimin, 8 Temmuz’da müzayedeye çıkmadan önce ABD’nin New York şehrinde ve Hong Kong’da sergileneceği ve 1-6 Haziran arasında da Londra’da gösterileceği ifade edildi.

Çizimi, ‘Rönesans’ın hâlâ özel ellerde olan en önemli eserlerinden biri’ olarak tanımlayan Christie’s New York’tan yetkili Ben Hall, “Prestijli müzeler tarafından sergilenirken, dünya çapında hayranlık uyandırdı ve Christie’s bu sezon Leonardo’yu piyasaya sürmekten onur duyuyor” ifadelerini kullandı.

7 santimetreye 7 santimetre boyutlarında olan ‘Head of a Bear’, soluk pembe-bej kağıt üzerine geleneksel bir çizim tekniği olan ‘silverpoint’ ile yapıldı.

İlginizi ÇekebilirLeonardo da Vinci'nin Salvator Mundi tablosunu yatında sergilediLeonardo da Vinci'nin Salvator Mundi tablosunu yatında sergiledi