Oda Komşum Richard Wagner perde açtı

Yakup Almelek’in yazdığı, Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek ve Murat İpek’in rol aldığı “Oda Komşum Richard Wagner” seyirciyle buluştu.

Oda Komşum Richard Wagner perde açtı

İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyunu Murat İpek yönetiyor. Oyunun süpervizörlüğünü, sahne tasarımını ve yapımcılığını ise K! Kültüral Performing Arts'ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur üstleniyor.

SİSTEMİN DİSTOPİK EVRENİNE BAKIŞ

Karakterleri ters perspektiften ele alan Murat İpek, iki genç “masum” karakterin karşısına duyarsız duruşuyla yarı fantastik bir ikon olarak dikiliyor. K! Kültüral Performing Arts'ın üçüncü prodüksiyonu olma özelliğini taşıyan, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çeken Oda Komşum Richard Wagner; din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor.


Sistem eleştirisini sıra dışı bir temele oturtan “Oda Komşum Richard Wagner” 14 Şubat 2020 Cuma, 22 Şubat 2020 Cumartesi ve 29 Şubat 2020 Cumartesi akşamları aynı sahnede seyircisiyle buluşacak. Oyunun biletleri, Biletix’ten ve K! Kültüral Performing Arts gişesinden temin edilebilir.


KÜNYE

Yazan: Yakup Almelek
Uyarlayan ve Yöneten: Murat İpek
Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: Yağmur Yağmur
Yapım: K! Kültüral Performing Arts
Yönetmen Yardımcısı: Zeliha Gürsoy
Hareket Tasarımı: Orçun Okurgan
Işık Tasarımı: Murat İpek
Kostüm Tasarımı: Gaye Kızılışık
Müzik: Çağrı Beklen
Efekt Tasarımı: Metin Küçükyılmaz
Işık Uygulama: Haluk Deniz Aydın
Afiş Tasarım: Erin İlkcan Arslan
Oyun Fotoğrafları: Volkan Erkan
Oyuncular: Sercan Gülbahar, İbrahim Cem Tek, Murat İpek

Tek Perde / 80 Dakika

Loading...