Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oyuncak Müzesi İstanbul sınırını aşıyor
Oyuncak Müzesi İstanbul sınırını aşıyor
Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkedeki koleksiyonerlerden, antikacılardan ve açık artırmalardan satın aldığı oyuncaklarla kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi’nin en özel eserleri Kocaeli’nde sergilenmeye hazırlanıyor. Eserler, Kocaeli'nin ardından Sakarya, Düzce ve Bolu’da da ziyaretçilerle buluşacak.
Kültür Sanat 4 Ekim 2017 - 17:10

Oyuncakların insanlık tarihiyle beraber gelişimini anlatan İstanbul Oyuncak Müzesi Sergisi, 7 – 18 Ekim tarihleri arasında, Kocaeli Symbol AVM'de ücretsiz olarak sergilenecek. Oyuncak Müzesi Sergisi, Kocaeli'nin ardından Sakarya, Düzce ve Bolu'da da ziyaretçilerle buluşacak.

Sepaş Enerji’nin desteklediği proje kapsamında, 7 – 18 Ekim tarihleri arasında Kocaeli Symbol AVM'de Oyuncak Müzesi Sergisi açılacak. Ziyaretçiler, ilk uzay temalı oyuncakların 1920'li yıllarda Amerika'da üretilmesiyle 1969'da Amerika'nın aya çıkması arasındaki güçlü bağlantıyı keşfedecek, 1700'lü yıllarda Almanya'da ortaya çıkan bebek evi kültürünün en seçkin örneklerinden tahta kamyonlara, sesten hızlı giden Concorde uçaktan ulaşımın tarihine kadar pek çok döneme tanık olma şansı da yakalayacak. Sergide ayrıca 2. Dünya Savaşı'ndan sonra Japonya'da içine konulan piller ile teknolojik devrimin başlangıcı sayılan oyuncak örnekleri de gösterilecek. Oyuncak Müzesi Sergisi'nde yer alacak ‘Türk Malı' oyuncaklar ise hatıralarda derin izler bırakan örnekleriyle ziyaretçileri nostaljik bir yolculuğa çıkaracak.

Oyuncak Müzesi Sergisi, 20 – 29 Ekim tarihleri arasında Sakarya'da Sedirvan AVM'de, 31 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında Düzce'de Krempark AVM'de ve 14 – 26 Kasım tarihleri arasında da Bolu'da 14 Burda AVM'de sergilenecek.

Son güncelleme: 17:11 - 04.10.2017