Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Türkiye Yayıncılar Birliği, 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda sektörü masaya yatıracak
Türkiye Yayıncılar Birliği, 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda sektörü masaya yatıracak
Türkiye’de yayıncılık sektöründe faaliyet gösteren yayıncıları ve yayın dağıtımcılarını temsil eden Türkiye Yayıncılar Birliği; TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile birlikte düzenlediği 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda yayıncılıkla ilgili önemli konuları, alanında uzman isimlerle tartışıyor.
Kültür Sanat 9 Kasım 2018 - 17:36

Türkiye Yayıncılar Birliği, Fransız Kültür Merkezi'nin katkılarıyla; Türkiye çapında gerek yayıncılık sektöründeki tüm paydaşları gerekse tüm okurları yakından ilgilendiren önemli bir panelin gerçekleştirilmesine öncülük ediyor. Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk'ün yöneteceği Güçlü ve Çeşitli Bir Piyasa İçin Sabit Kitap Fiyatı: Fransa Örneği başlıklı panele; Fransa'dan BIEF-Uluslararası Fransız Yayıncılar Birliği eski Başkanı, ekonomist, sosyolog Jean-Guy Boin ve Fransız Kültür Bakanlığı Kitap Ekonomisi Bölümü Başkanı Rémi Gimazane konuk olacak. 11 Kasım Pazar günü 13.30-14.30 saatleri arasında Karadeniz Salonu'nda gerçekleşecek panelde Boin ve Gimazane, Fransa'daki Sabit Fiyat Yasası'nı ve güncel uygulamalarını, yasanın yayıncılık dünyasına, bağımsız kitabevlerinin güçlenmesine, okuma kültürünün ve dağıtım sisteminin gelişmesine faydalarını anlatacaklar.

guclu-ve-cesitli-bir-piyasa-icin-sabit-kitap-fiyati-fransa-ornegi
ALMANYA ÖRNEĞİ

Türkiye Yayıncılar Birliği, Türkiye'de okuma kültürünün gelişmesinin ve yaygınlaştırılmasının önemine dikkat çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak amacıyla girişimlerini sürdürüyor. Frankfurt Kitap Fuarı'nın desteğiyle 11 Kasım Pazar günü 14.30-15.30 saatleri arasında Karadeniz Salonu'nda düzenlenen Okuma Kültürü ve Eğitim-Öğretim Kurumlarındaki Uygulamalar: Almanya Örneği başlıklı paneli Türkiye Yayıncılar Birliği Genel Sekreteri Özgür Akın yönetecek. Almanya'dan konuk konuşmacılar Litcam Direktörü Karin Plötz ve Education 360° CEO ve Kurucusu Dr. Anja Hagen panelde, Almanya'da okuma kültürünün geliştirilmesine ve bu konuda eğitim-öğretim kurumlarındaki uygulamalara değinecekler. Plötz ve Hagen ayrıca; bu konuda STK'ların rolü, okullarla yapılan çalışmalar, devletle yapılan iş birlikleri, eğitim sisteminde kaliteli bir müfredatın nasıl oluşturulabileceği konularında da deneyimlerini paylaşacaklar.

kenan-kocaturk

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk.

İLLÜSTRATÖRLER BİR ARADA

37. TÜYAP Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında, Türkiye Yayıncılar Birliği ve TÜYAP iş birliğiyle, illüstratörleri yayıncılarla bir araya getirecek profesyonel bir buluşma düzenleniyor. 13 Kasım Salı günü 10.30-13.30 saatleri arasında Marmara Salonu'nda gerçekleşecek buluşma, tüm çocuk ve gençlik yayıncıları ve illüstratörlerin katılımına açık olacak. Yayınevi yetkilileri ile illüstratörlerin bir araya geleceği özel görüşmelerde, illüstratörler portfolyolarını doğrudan yayıncılara sunarak işlerini tanıtma fırsatı yakalayacaklar.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; hafta sonu 10.00-20.00, hafta içi ve 18 Kasım'da ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.