Ayla filminin konusu ne? İşte Ayla filminin oyuncu kadrosu…

Ayla filmi televizyonda ilk kez yayınlandı. Ayla, yönetmenliğini Can Ulkay'ın, senaristliğini ise Yiğit Güralp'in gerçekleştirdiği 2017 çıkışlı Türkiye ve Güney Kore ortak yapımı sinema filmidir. 1950 yılında başlayan Kore Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir hikâyeden uyarlanan filmin çekimlerine 2016 yılında başlandı. Çekimler Türkiye'de ve Güney Kore'de gerçekleştirildi. İşte Ayla filmi hakkında merak edilenler...

Ayla filminin konusu ne? İşte Ayla filminin oyuncu kadrosu…

Ayla, filminin konusu ve oyuncu kadrosu merak ediliyor. 27 Ekim 2017 tarihinde Türkiye’de vizyona giren filmin başrollerinde İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyung-Jin, Ali Atay ve Murat Yıldırım gibi isimler yer alıyor. Yapımcılığını Mustafa Uslu’nun üstlendiği filmin, müzikleri ise Fahir Atakoğlu tarafından bestelenmiştir. Ayla, 4 Mart 2018 tarihinde düzenlenecek 90. Akademi Ödülleri’nin Yabancı Dilde En İyi Film Ödülü kategorisinde yarışmak üzere Türkiye’nin aday adayı oldu ancak yapılan eleme sonrası aday olamadı.

Ayla, 2010 yılında Munhwa Broadcasting Corporation’da yayınlanan, Hwang Byunghun’un yönettiği Koreli Kızım Ayla (Ayla, My Korean Daughter) belgeselinde gösterilen Kim Eun-ja ve Süleyman Dilbirliği’nin gerçek hikâyesine dayanıyor. 2016’da Güney Kore’de gerçekleştirilen oyunculuk seçimlerinde, daha önce popüler Güney Kore televizyon dizisi Reply 1988’de Jin-ju rolünü oynayan çocuk oyuncu Kim Seol, genç Ayla rolü için seçildi.[9] Ko Eun-min genç Ayla’nın annesi rolüyle kadroya katıldı.Filmin yapımcılığını Mustafa Uslu ismi üstlendi.

AYLA FİLMİNİN KONUSU NE?

1950 yılında Kuzey Kore, Güney Kore’ye saldırdığında Birleşmiş Milletler’in yaptığı yardım çağrısı sonucu Türkiye, Kore’ye bir tugay gönderir. Her şey gönderilen tugayın içindeki askerlerden birisi olan Süleyman Astsubay’ın gece savaş meydanında annesi babası öldürülmüş küçük bir kız bulmasıyla başlar.

Sıra 5 yaşındaki küçük kıza isim vermeye gelince Süleyman Astsubay “ay gibi yüzü var zaten ay ışığında bulduk” diyerek Ayla ismini verir. 15 ay boyunca Ayla’nın bakımını üstlenen Süleyman Astsubay’ın artık Türkiye’ye dönmesi gerekmektedir. Devamında üst düzey kişilerin devreye girmesi ile Ayla Kore’deki Türk askeri misyonunca kurulmuş Ankara Okulu’na başlar.

Ayla’yı bırakıp gitmek istemeyen Süleyman Astsubay onu Türkiye’ye götürmek için birçok yolu dener fakat bir türlü Güney Kore yasalarını aşıp Ayla’yı Türkiye’ye dönerken yanına alamaz. Savaş günlerini geride bıraktıktan 60 yıl sonra Ayla ve Süleyman Dilbirliği Güney Kore’de, Ankara Parkı’nda tekrar bir araya gelirler.

AYLA FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Ayla filmin başrollerini İsmail Hacıoğlu, Kim Seol, Çetin Tekindor, Lee Kyung-Jin, Ali Atay ve Murat Yıldırım paylaşmaktadır.

İsmail Hacıoğlu – Süleyman astsubay/ Süleyman Dilbirliği (1950)
Çetin Tekindor – Süleyman astsubay (2010)
Kim Seol – Ayla (1950)
Lee Kyung-Jin – Ayla (2010)
Ali Atay – Ali astsubay
Taner Birsel – Binbaşı Fuat
Mehmet Esen – Albay Celal
Murat Yıldırım – Üsteğmen Mesut
Erkan Petekkaya – Binbaşı İskenderun
Eric Roberts – Binbaşı General Coulter
Kim Byoungsoon – Güney Kore Generali
Altan Erkekli – Hüseyin Dilbirliği
Cade Carradine – Yüzbaşı Lorenzo Cage
Meral Çetinkaya – Nimet (2010)
Büşra Develi – Nimet (1950)
Sinem Öztürk Uslu – Gazeteci Özge
Ali Barkın – Pepe Muharrem
Burç Kümbetlioğlu – Celal
Duygu Yetiş – İclal
İlber Gürtunca – İlhan
Caner Kurtaran – Sadık
Damla Sönmez – Nuran
Kang Yeon Jeong – Ji-Min
Nilgün Kasapbaşoğlu – Ümmü Gülsüm Dilbirliği
Koray Ergün – Halit
Mine Teber – Nevsal
Esra Dermancıoğlu – Sebahat Dilbirliği
Claudia Kooij – Marilyn Monroe
Johnny Young – Teğmen Lee
Chaby Han – Sung Joon