Sözcü Plus Giriş

Bensu Soral’dan aşı tepkisine yanıt: Önceliğim var

30 yaşındaki Bensu Soral önceki gün corona virüsü aşısı olduğu anları sosyal medyada paylaştı. Gelen tepkiler üzerine ayrıcalık söz konusu olmadığını açıklayan oyuncu "Ben Crohn hastasıyım (bağırsaklarda ortaya çıkan iltihaplı bir hastalık). İlaç bağışıklığı düşürüyor. Bu ilacı kullananların aşı önceliği var" dedi.

Güncellenme: 08:43, 12/04/2021
Bensu Soral’dan aşı tepkisine yanıt: Önceliğim var

Oyuncu Bensu Soral, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda BioNTech aşısı olduğunu açıkladı. Soral, paylaşımında, “Sıra bende! En yakın zamanda aşısız kimse kalmasın. Özlem Türeci&Uğur Şahin. Sağlık çalışanlarımızın elleri dert görmesin, iyi ki varsınız!” ifadelerini kullandı.

TEPKİ YAĞDI

Aşı sırasının kendisine nasıl geldiği merak eden bazı sosyal medya kullanıcıları Soral’ı eleştirdi. Tepkiler sonrasında Soral açıklama yaparak, Crohn hastalığı nedeniyle öncelik sırasının bulunduğunu belirtti.

“CROHN HASTASIYIM”

Soral paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

* Öncelikle aşı sırası ve önceliği gibi konularda büyük bir hassasiyet olmasına çok sevindiğimi ve bu hassasiyeti paylaştığımı belirtmek isterim.

* Ben Crohn hastasıyım. Crohn, kronik bir rahatsızlık olmakla beraber her hafta kendime iğne yapmamı gerektiren bir hastalık.

* Maalesef kullandığım ilaç bağışıklığı çok düşürüyor. Bu ilacı kullananlar aşı sıralamasında çok üst sıralarda olmasa da bir önceliği var. Ben de bu sayede aşı olabildim.

* Asla herhangi bir ayrıcalık söz konusu değildir ve bütün insanlık olarak yaşadığımız bu felakette ayrıcalık talep edecek biri değilim. Hepimize geçmiş olsun.

İlginizi ÇekebilirHakan Baş'tan Bensu Soral'a romantik kutalamaHakan Baş'tan Bensu Soral'a romantik kutalama

 

Yayınlanma Tarihi:08:40,