Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakterini canlandıran Cengiz Coşkun kimdir?
Diriliş Ertuğrul dizisinde Turgut Alp karakterini canlandıran Cengiz Coşkun kimdir?
Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonu bu akşam başlıyor. Dizi severler oyuncular hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyor. Diriliş Ertuğrul'da Turgut Alp karakterini canlandıran yakışıklı oyuncu Cengiz Coşkun'un hayatı merak ediliyor. Peki Cengiz Coşkun kimdir, kaç yaşındadır? İşte yakışıklı oyuncunun merak edilenleri...
Magazin 7 Kasım 2018 - 19:38

Cengiz Coşkun, (d. 29 Nisan 1982, İstanbul) aslen Bulgaristan göçmeni olan Türk model ve oyuncudur. Spor Akademisi mezunu olan oyuncu aynı zamanda profesyonel basketbolcudur. 2002 senesinde Best Model seçilerek oyunculuk ve modellik kariyerine başlayan Cengiz Coşkun televizyon dünyasına 2005 yılında Rüzgarlı Bahçe dizisi ile adım attı.

Kariyerinde yer aldığı en büyük proje ise 2012 yılında gösterime giren Fetih 1453’dür. Ardından Dağ filminde oynayan oyuncu 2013 yılından itibaren Survivor Ünlüler-Gönüllüler yarışmasının üçüncü sezonunda mücadele etmeye başlamıştır ancak yarışmanın 94. gününde elenmiştir. Şu anda İstanbul’da yaşamaktadır.

turgut-alp-youtube

Cengiz Coşkun, son olarak 2014 yılında TRT 1 de yayınlanmaya başlanan Diriliş: Ertuğrul dizisiyle birlikte hayran kitlesini arttırmış kariyerinin en iyi projesine Turgut Alp karakterine Hayat vererek imza atmıştır.