Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Necati Şaşmaz’dan U dönüşü
Necati Şaşmaz’dan U dönüşü
Eşi Nagehan Şaşmaz ile olan evliliğinden ilk olarak 2013 yılında Ali Nadir adında bir erkek çocuk sahibi olan Necati Şaşmaz, kendisini çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesine adadı!
Magazin 4 Ekim 2018 - 08:30

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye televizyonlarında yayınlanan ve o zamandan bu yana ‘Mafya dizisi’ imajıyla bol miktarda silah ve kanlı görüntülere yer veren dizi, bir kuşağın bu tarz kirli dünyaya aşina olmasına neden oldu. Denetimin görece az olduğu dönemin dizilerinden olan Kurtlar Vadisi, yayınlandığı zaman çoluk çocuk herkesin izlediği bir yapım olduğundan minicik beyinlerin o görüntülere şahit olmasını, silahın ve zorbalığın sanki hayatta bir yere gelmenin olmazsa olmaz şartlarından biri gibi algılanmasına neden olmuştu.

ŞAŞMAZ’IN ÇOCUĞU OLUNCA İŞLER DEĞİŞTİ…

Böylesi mesajların verildiği ve yıllardır ekranlarda olan yapımın yarattığı tahribat hemen her platformda dile getirilmeye devam ederken. Dizinin yapımcısı ve başrol oyuncusu Necati Şaşmaz önemli bir karara imza atarak dizinin artık final yapacağını ve kendisini çocukların düzgün ve tehlikeli mesajlardan uzakta yetiştirilmesine adadığını açıkladı. Kendi çocukları için böylesine hassas bir bakış açısına sahip olan Şaşmaz’ın bir nesli silahların gölgesinde büyüttüğü ise çarpıcı bir gerçek olarak tarih sayfasında yerini aldı. İşte Şaşmaz’ın U dönüşü diyeceğimiz o açıklama:

necati-sasmaz-ic

“Dizi film projemiz Kurtlar Vadisi değil, Nöbet isimli dizi olacak inşallah. Antalya civarında çekilecek dizimiz. Ben de artık daha çok animasyon yapmak istiyorum. Çünkü çocukların eğitimine, öğretimine önem verdiğimiz günlerdeyiz. İzlenecek filmler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Benim zamanımda Adile Naşit’lerin anlattığı masallar vardı. Keloğlanımız vardı ama çizgi filmi değildi. Diğer çizgi filmleri hatırlatmak bile istemiyorum çünkü kültür emperyalizmi vardı. İnşallah onlara karşı, böylesi güzel ürünler çıkarmaya devam edeceğiz”

Son güncelleme: 10:51 - 04.10.2018