Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Erdal Erzincan’a TRT yasağı!
Erdal Erzincan’a TRT yasağı!
Geçtiğimiz günlerde TRT'de yasak yiyen Türk Halk Müziği'nin en önemli isimlerinden Sabahat Akkiraz'a, Erdal Erzincan'da katıldı. Türk Halk Müziğinin usta sanatçısı Erdal Erzincan'a da TRT'den yasak geldi
Magazin 27 Nisan 2017 - 21:51

Usta sanatçı Erdal Erzincan’da TRT’nin yasaklı isimleri arasına girdi. Sanatçı bu kararı sosyal medya hesabından sevenlerine duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan sanatçı şu ifadeleri kullandı; “TRT’den bana bir yasak gelmiş. Eğer doğru ise buna hayır demezem!”

İşte o tweet;

1

Geçtiğimiz günlerde eski CHP İstanbul Milletvekili ve Türk Halk Müziği’nin en önemli isimlerinden Sabahat Akkiraz’ın TRT’de yayınlanacak olan programı da yasaklanmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da Erdal Erzincan’a yönelik sansürü eleştirerek, “TRT, Hayır diyen Sabahat Akkiraz’dan sonra Erdal Erzincan’a da ekranlarını kapattı. Bu cüreti nereden alıyorsunuz? Sanat dünyasına gözdağı vermek ve herkese boyun eğdirmek istiyorlar” dedi.

‘HALKIN TÜRKÜLERİNİ SUSTURAMAZSINIZ’

Referandumda ‘Hayır’ diyenlere yönelik sansürün kabul edilemeyeceğini belirten Yarkadaş, şöyle dedi: “Türkülerden, sanattan, müzikten ve sanatçıların halkın yanında saf tutmasından nefret ediyorlar. Herkesin iktidara biat etmesini istiyorlar. Erzincan ve Akkiraz üzerinden sanatçılara gözdağı mesajı veriyorlar. Sizin sansürünüz vız gelir tırıs gider… Halkın türkülerini susturamazsınız; sansürünüzün yarattığı karanlıkta kaybolur tarihin çöplüğüne karışırsınız.”

Son güncelleme: 10:41 - 28.04.2017