Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Hadise’den çok sert erotik yanıtı
Hadise’den çok sert erotik yanıtı
Şarkıcı Hadise klibinde küvete girdiği 'Sıfır Tolerans' şarkısının erotik bulunmasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ülkemizde kadın erkek ayrımının had safhada olduğu bir dönemde cesurca tepkisini ortaya koyan Hadise, "Erkektir yapar, kadındır susar zihniyetine karşıyım. Bir kadın olarak buna boyun eğmiyorum. Ahlaksızlık sizin kafanızda" dedi.
Magazin 4 Ocak 2018 - 14:55

‘Sıfır Tolerens' adlı şarkısının klibi için Fransız manken Aurelien Muller ile kamera karşısına geçen şarkıcı Hadise, klibi hakkında yapılan ‘erotik' yorumlarına büyük tepki gösterdi.

“ERKEKLER DE KLİP ÇEKİYOR AMA KİMSE EROTİK BULMUYOR”

Klibinin aşkı anlattığını ve ‘erotik' yakıştırmasının çok çirkin olduğunu söyleyen Hadise, erkek şarkıcıların da bu tarz klipler çektiğini belirtti ve ‘Ahlaksızlık Sizin Kafanızda' hashtag’ini açtı.

hadise-ic

İşte Hadise'nin klibiyle ilgili yakıştırmalara verdiği o cevap:

“Ben klibime verilen ‘erotik' damgasına katılmam ve izin vermem! Bir kadın bir aşkı anlatan ve yansıtan sahneler çekince ‘erotik' oluyor ama erkek sanatçılarımız istedikleri gibi kadın mankenler/oyuncularla çektikleri sahneler nedense hiç ama hiç ‘erotik' kategorisine girmiyor. Ben bir kadın olarak buna boyun eğmek zorunda mıyım? HAYIR. “Erkektir yapar, kadındır susar” zihniyetine sonuna kadar karşı çıkıyorum! Maalesef ülkemizde kadın erkek ayrımı 2018 yılında bu kadar yoğun bir şekilde var ise, işimiz zor. Ama ben bir kadın olarak bunun için savaşmaya ve özgürce sanatımı yapmaya ve yaşamaya devam edeceğim.”

 

Ayrıca RTÜK de klibi yayınlayan müzik kanalları Power Türk, Dream Türk, Viva, Kral Pop kanallarına reklam gelirinin yüzde 2'si kadar para cezası vermişti. Cezanın nedeni olarak ise “Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlakî gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” denilmişti.

hadise-ic-2

 

 

Son güncelleme: 09:16 - 05.01.2018