Leonard Cohen kimdir?

Dünyaca ünlü yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen 82 yaşında hayata gözlerini yumdu. Peki, Leonard Cohen kimdir?

Leonard Cohen kimdir?

Kanadalı ünlü sanatçı Leonard Cohen 82 yaşında yaşama veda etti. Kanada’nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen’in ölüm nedeni henüz bilinmezken sanatçının resmi Facebook hesabından açıklama yapılarak “Derin bir üzüntü ile efsanevi şair, besteci ve sanatçı Cohen’in yaşamını yitirdiğini bildiririz. Müzik dünyasının en saygıdeğer ve üretken sanatçılarından birini kaybettik” denildi.

LEONARD COHEN KİMDİR?

Tam adı Leonard Norman Cohen olan sanatçı, 21 Eylül 1934’de Kanada – Montreal’de dünyaya geldi. Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen kimlikleriyle tanınan Cohen, ilk şiir kitabını 1956’da, ilk romanını ise 1963’te yayımladı.

Cohen, Avrupa pop müziğine dayanan ilk dönem çalışmalarının ardından din, yalnızlık, cinsellik ve kişiler arası karışık ilişkileri konu edindi.

Kanada’nın en büyük sivil şeref madalyası sahibi olan Cohen, 2008’de de “Rock and Roll Hall of Fame”e kadul edilerek adını en güçlü ve etkileyici şarkı yazarları arasına yazdırdı.