Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Masterchef Türkiye’yi kim kazandı? 100 bin TL’lik ödülü alan şampiyon belli oldu! İşte Masterchef birincisi…
Masterchef Türkiye’yi kim kazandı? 100 bin TL’lik ödülü alan şampiyon belli oldu! İşte Masterchef birincisi…
14 MasterChef adayının kıyasıya rekabet ettiği programda final gecesi gerçekleşti. Profesyonel şefler Mehmet Yalçınkaya, Hazer Amani ve Somer Sivrioğlu'nun jüri olarak yer aldığı programda Masterchef Türkiye birincisi belli oldu. Mastercahef'te birinci olan isim 100 bin TL'lik büyük ödülün sahibi oldu. İşte gecenin birincisini belirleyen yemekler ve puan durumu...
Magazin 24 Aralık 2018 - 11:02

Mastercehf dün akşam final bölümü ile TV8’de ekrana geldi. Pazartesi ve Salı akşamları yayınlanan programın final bölümü pazar akşamı ekrana geldi. Dün akşam reytingte de birinci gelen programda 100 bin TL’lik büyük ödülün sahibi belli oldu.  Kerem Giritoğlu ve Uğur Kardaş final için yemek yaptı. Final günü Burcu tüm gece gözyaşlarına engel olamadı.

MasterChef Türkiye’nin final bölümünde Uğur ve Kerem şampiyon olabilmek için yarıştı. İki finalist 5 farklı etapta birbirinden farklı yemekler hazırladılar. Finaldeki 5 etapta en çok puanı toplayan isim şampiyon oldu. Finalde yarışmacıları aileleri ve yarışmaya veda eden diğer isimler yalnız bırakmadı.

masterchef-birincisi

MASTERCHEF’TE KİM BİRİNCİ OLDU?

Final bölümünün yayınlanmasının ardından MasterChef yarışmasının birincisi Uğur Kardaş oldu. Uğur 100 bin TL’lik ödülü almaya da hak kazandı. Programa başladığı günden itibaren gözde isimler arasında yer alan Kardaş sık sık tartışmaları ile de gündeme gelmişti.

MASTERCHEF İZLE

ACUN’DAN MASTERCHEF PAYLAŞIMI

Acun Ilıcalı, MasterChef birincisini Instagram hesabından, “MasterChef Türkiye'nin ilk şampiyonu Uğur'u gönülden tebrik ederim. Yoğun ve yorucu bir sezonu başarıyla geride bırakan MasterChef ailesine, jürisine, yarışmacılarına, yapım ekibine ve emeği geçen herkese teşekkürler.” sözleri ile kutladı.
acunn

MASTERCHEF FİNALİNDE YAPILAN YEMEKLER VERİLEN PUANLAR

Masterchef’te son yemek imza yemeği, oldu. Adeta yarışmanın kaderine etki eden bu yemekte iki yarışmacının da performansı çok beğenildi.  Kerem: 7  Uğur: 8 aldı. İşte yapılan yemekler…

Cüneyt Usta'nın yarışmacılara verdiği puanlar: Kerem: 6 Uğur: 8

Cüneyt Usta'nın yarışmacılara verdiği puanlar: Kerem: 6 Uğur: 8

Tevfik Usta'nın Kerem ve Uğur'a verdiği puanlar şöyle: Uğur: 7 Kerem: 8

Tevfik Usta'nın Kerem ve Uğur'a verdiği puanlar şöyle: Uğur: 7 Kerem: 8

Finalistler Ali Usta'nın mutfağına konuk olup kuzu incik yaptı. Ali Usta'nın puanları şöyle: Kerem: 8 Uğur: 7

Finalistler Ali Usta'nın mutfağına konuk olup kuzu incik yaptı. Ali Usta'nın puanları şöyle: Kerem: 8 Uğur: 7

KEREM GİRİTLİOĞLU KİMDİR?

1992 doğumlu Kerem Giritlioğlu, yurtdışında aşçılık eğitimi görmüştür. 2015-2016 yıllarında Le Cordon Bleu Australia-Sydney aşçılık okulundan sertifika almış olup Türkiye'de birçok restoran ve otelde görev almıştır.

Aşçılığın kendisine ailesinden geçtiğini ifade eden Masterchef Kerem, askerlik görevini yaptığı Hakkari bölgesinde de mutfakta hünerlerini sergilemiştir.

UĞUR KARDAŞ KİMDİR?

MasterChef Uğur, 1996 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. Temel eğitimini Çanakkale’de tamamlamasının ardından Akdeniz Üniversitesi’nde üniversite eğitimini gerçekleştiren Uğur Kardaş, bir dönem memleketi Çanakkale’de ‘Uğur Chef’in Mutfağı’ adı altında mekan girişiminde bulunmuştur. Ancak daha sonra kariyerini farklı restoranlarda ilerletmek istediği için Türkiye’nin en ünlü steak restoranlarından birinde Executive Chef görevinde bulunmuştur.

Türk ve yabancı ülkelerin mutfağına ilgi duyan Masterchef Uğur, aynı zamanda motosiklet tutkusuna sahiptir.

 

Son güncelleme: 17:34 - 24.12.2018