Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmed Bir Cihan Fatihi Eleni gerçekte kimdir?
Mehmed Bir Cihan Fatihi Eleni gerçekte kimdir?
Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Eleni karakterini canlandıran Büşra Develi son dönemlerde Fi dizisinde oynadığı Bilge karakteri ile dikkat çekmişti. Büşra Develi, Fi dizisinin bitmesinin ardından, Mehmet Bir Cihan Fatihi projesinde Eleni karakterini canlandırıyor. Peki Eleni karakterine can veren Büşra Develi kimdir?
Magazin 27 Mart 2018 - 16:08

Mehmet Bir Cihan Fatihi dizisi Kanal D ekranlarında başladı. Eleni karakteri en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Büşra Develi, Şehzade Orhan ile zorla evlendirilmeye çalışılan ELeni karakterini canlandırıyor. Fi dizisi ile yıldızı parlayan Büşra Develi kimdir? İşte Mehmet Bir Cihan Fatihi’nin Eleni’si…

BÜŞRA DEVELİ KİMDİR?

25 Ağustos 1993'te İzmit'te dünyaya gelen Büşra Develi, ilköğretiminin ardından Antalya'ya taşındı. Burada orta ve lise öğretimini tamamlayan güzel oyuncu, ilerleyen yıllarda tiyatro ve oyunculuk eğitimleri için İstanbul'a geldi ve Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Ana Sanat Dalı'nda eğitim görmeye başladı.

4 kızkardeşi olan güzel oyuncu, 1.80 boyunda ve 55 kilo.

Enbe Orkestrası & İlyas Yalçıntaş’ın “İncir” şarkısına çekilen klipte rol alan Büşra Develi, 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar adlı dizide Selin karakterini canlandırdı.
busradeveli

2016 yılında Tatlı İntikam dizisinde Rüzgar rolünü ve 20187 yılında Fi dizisinde Bilge karakterini canlandırmıştır.

ELENİ KARAKTERİ HAKKINDA…

Mega Dük Notaras’ın kızı olarak en büyük hayali günün birinde Bizans’ın önemli mimarlarından biri olmak iken siyasi sebepler nedeniyle Şehzade Orhan’la evlenmeye zorlanır. Konstantinopolis’ten Edirne’ye doğru başlayan yolculuğu Sultan Mehmed’in esiri olmasıyla son bulur. Tabii her son yeni bir başlangıçtır.