O Ses Türkiye Uygar Erdoğan kimdir? Uygar Erdoğan nereli?

O Ses Türkiye finalisti Uygar Erdoğan, Beyazıt Öztürk'ün takımında yer alıyor. Uygar Erdoğan yarı finalde söylediği şarkının ardından halkın oyları ile yarı finale yükselmeye hak kazandı. Peki Uygar Erdoğan kimdir, nereli?

O Ses Türkiye Uygar Erdoğan kimdir? Uygar Erdoğan nereli?

O Ses Türkiye finalistleri arasında yer alan Uygar Erdoğan kimdir merak konusu oldu. İşte Uygar Erdoğan hakkında merak edilenler…

UYGAR ERDOĞAN KİMDİR?

Uygar Erdoğan, Ankara Tuzluçayır’da dünyaya gelmiş ve yaşamını burada sürdürmüştür..

Uygar Erdoğan 1993 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Sivas'lı Erdoğan ailesinin ikinci evladı olan Uygar’ın bir de erkek kardeşi var. uygar böyle bir çekirdek ailede yaşamını sürdürmektedir.

Uygar henüz 4 yaşındayken bağlamayla tanıştı. 2002 yılında TRT çocuk ve gençlik halk oyunları grubuna girdi. Grupla birlikte etkinlikler yapmak üzere yurt içi ve yurt dışı seyahetlerinde bulundu. Artık iyi bir düzeyde bağlamasını yorumlayabiliyordu Ama bunu böyle bırakmadı ve kendini geliştirmeye devam etti ‘ şelpe( pençe ) tekniğiyle farklı yorumlar kazandı.

Çaldığı Enstrümanlar; Bağlama , Kopuz , Divan , Ney, Mey , Kaval , Balaban , Zurna , Gitar , Batery , Electro Gitar , Asma Davul , Tef , Ritimler , Org …

Uygar Erdoğan, Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve daha bir çok yere gitmeye devam ediyor.