Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Oktay Kaynarca’dan ‘Çocuk’ uyarısı
Oktay Kaynarca’dan ‘Çocuk’ uyarısı
Oyuncu Oktay Kaynarca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla çocuk sahibi ebeveynleri sosyal medya konusunda uyardı.
Magazin 15 Kasım 2018 - 10:36

Kaynarca, hesabından yaptığı uzun paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Gerekli gördüğüm üzere söylemek gerekir ki; sosyal medya hayatımızın bu kadar içinde ve neredeyse artık bir parçamız gibi olsa da aslında çok dikkatli olunması gereken tehlikeli de bir mecradır. Sahte hatta gerçek hesaplardan her türlü kötü niyetli insanların her türlü zarar verecek girişimlerini duyuyor görüyor bizzat yaşıyoruz. Lütfen kendiniz de dahil özellikle çocuklarınızın her türlü girişime maruz kalabileceğini unutmayın. Çocuklarınızın kimlerle konuştuğunu kontrol edin, size yazılan söylenen şeylerin sağlamasını yapmadan inanmayın, özellikle tanımadıklarınızın çağırdığı yerlere gitmeyin, zorunluysanız tek gitmeyin. Dikkat dikkat dikkat!”

OKTAY KAYNARCA MESAJI NEDEN YAZDIĞINI AÇIKLADI

Oyuncu Oktay Kaynarca sosyal medya hesabından neden böyle bir paylaşım yaptığıyla ilgili olarak 2. Sayfa programına canlı olarak bağlandı ve çok çarpıcı şu açıklamaları yaptı:

“Benim adımı kullanarak 17 yaşında genç bir kızı kandırmışlar ve bu kızımız da o kişiyle buluşmaya gitmiş. Kendisini meşhur edeceğini söylemişler, tanışmak istediğini söylemişler. Konu netleşmeden isim vermek istemiyorum,  olaydan sonra haberimiz oldu ve o kızımızla konuştuk… “Sen 17 yaşında bir kızsın nasıl böyle bir şeye kanarsın?” diye sordum cevap olarak “boşluğuma geldi” dedi. Sosyal medya mecrasından her gördüğünüz şeyi en az üç kere kontrol etmeden inanmayın. Çocuklarımızın ne seyrettiğini hangi siteye girdiğini mutlaka takip etmek zorundayız. Bu konuda geri dönülemez şeyler yaşanabilir.