Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Osmantan Erkır kimdir? Ünlü sunucu Osmantan Erkır kaç yaşında ve nereli?
Osmantan Erkır kimdir? Ünlü sunucu Osmantan Erkır kaç yaşında ve nereli?
Osmantan Erkır Popstar 2018 yarışmasını sunacak. Efsane yarışma programı Popstar bu akşam başlayacak. Yarışmanın başlaması ile Osmantan Erkır kimdir, eğitim durumu ne, kaç yaşında, aslen nereli gibi sorularını yanıtları merak ediliyor. Osmantan Erkır hakkında tüm merak edilenleri derledik.
Magazin 14 Mart 2018 - 14:00

Yıllar önce başladığı anda efsane olan program Popstar’ın yeni sezonda Osmantan Erkır sunacak. Ünlü sunucu Osmantan Erkır’ın çocukluğu babası TRT’de yönetmen olan babası Uğur Erkır nedeniyle televizyon stüdyolarından geçti. Haberimizden Osmantan Erkır kimdir, kaç yaşında ve nereli sorularının yanıtlarını bulabilirsiniz. İşte Osmantan Erkır hakkında tüm merak edilenler…

OSMANTAN ERKIR KİMDİR?

1973 yılında Ankara’da dünyaya gelen Osmantan Erkır’ın çocukluğu, TRT’de yönetmen olan babası Uğur Erkır nedeniyle televizyon stüdyolarından geçmiştir. İlk ve ortaöğretim eğitiminin ardından lise eğitimini İstanbul St. Michel Fransız Lisesi’nde tamamlayan Osmantan Erkır, üniversite eğitmi için İngiltere’ye gitti.

İngiltere’de üniversite düzeyinde sinema televizyon ve yüksek lisans seviyesinde oyunculuk eğitimi alan Osmantan Erkır, İngiltere’de yaşadığı sekiz yılın ardından Türkiye’ye dönerek Gazanfer Özcan – Gönül Ülkü Tiyatrosunda kısa bir süre oyunculuk yapmış, ardından aile şirketleri olan STR Film Yapımcılık bünyesine geçmiştir. Osmantan Erkır, “Kim 500 Milyar İster?” adlı yarışma formatını Türkiye'ye getirerek televizyonculuk kariyerinde önemli bir işe imza attı.

2005 yılında Şirin Ediger ile evlenen Osmantan Erkır, 15 Haziran 2007'de boşandı. 2012 yılında İstanbul Beşiktaş'ta “Sahne Beşiktaş” adlı mekanı kuran Osmantan Erkır, burada birçok proje ile izleyicinin karşısına çıkmıştır. Osmantan Erkır 2018 yılında Hande Ergün ile evlenmiştir.

Yapımcılık kariyeri boyunca En Zayıf Halka, Türkiye Yarışıyor, Koltuk, Kazandıran Numaralar, Artiz Mektebi ve Popstar gibi pek çok başarılı programın yapımcılığını üstlenen Osmantan Erkır, Popstar ve Popstar Alaturka ayrıca Anında Görüntü Show adlı programlarla da hem yapımcı hem sunucu olarak görev yapmış ve bu sayede geniş kitleler tarafından tanınmıştır. Osmantan Erkır son olarak Kanal D ekranlarında başlayan Popstar 2018 yarışmasının sunuculuğunu üstlenecek.