Adrenalin tutkunlarının yeni gözdesi Şahinkaya Kanyonu

Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde bulunan Şahinkaya Kanyonu, doğal güzelliği ile ziyaretçi akınına uğruyor.

Adrenalin tutkunlarının yeni gözdesi Şahinkaya Kanyonu

s2Tatilci ve turistlerin yanı sıra andrenalin tutkunu sporcuların da sık sık ziyaret ettiği kanyon, görenleri etkiliyor. Kızılırmak üzerinde bulunan ve 1.5 kilometre uzunluğundaki Türkiye’nin ikinci büyük su kanyonu yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor.

s3Altınkaya Barajı üzerindeki Şahinkaya Kanyonu, özellikle de doğa ve kano tutkunu gençlerin yeni gözdesi oldu. Turistler, doğa yürüyüşü ve kano yaparak eşsiz güzelliğin tadını çıkarıyor.

s4Samsun Büyükşehir Belediyesi de yaptığı yatırımlarla bölgenin bir turizm merkezi olması için çalışma yürütüyor. Türkiye'de az sayıda bulunan ve adını şahin kuşlarının yuvalanmasından alan Şahinkaya Kanyonu’na yapılan turizm yatırımları ilçeyi turizmde gözde alanlardan biri haline getirdi.

s5‘Samsunum-3’ gemisi ile kaBase Jump (gökdelen, köprü, kule, vadi gibi yüksek yerlerden serbest atlayış), slackline (İki nokta arasında gerili bir ip üzerinde dengede hareket etme etkinliği), highline (Yüksekteki hat), kaya tırmanışı, kano, sup ve paramotor sporlarının yapılabilmesine olanak sağlayan ekstrem sporların yapıldığı kanyon, büyük ilgi görüyor.

Hem tatil hem spor yapılabilecek dünya şehirleri İlginizi Çekebilir Hem tatil hem spor yapılabilecek dünya şehirleri Sadece teknelerle ulaşılabilen Özgürlük Koyu İlginizi Çekebilir Sadece teknelerle ulaşılabilen Özgürlük Koyu