Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin
İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin
Kendine alışılmadık bir yol arkadaşı seçen 24 yaşındaki gezgin, tavuğuyla beraber 2 buçuk yıldır dünyayı turluyor.
Seyahat 20 Şubat 2017 - 12:57

24 yaşındaki Fransız gezgin Guirec Soudée,  Monique adını verdiği tavuğu ile birlikte yaklaşık 2 buçuk sene önce denizlere açılmış ve yolculukları hala devam ediyor.

7Soudée, “Monique'i görür görmez aradığım yol arkadaşını bulduğumu anlamıştım” diyerek, pek çok hayvandan daha bağımsız olan tavuğun çıkmayı planladığı yolculuk için en doğru yol arkadaşı olduğuna karar vermiş ve yola koyulmuşlar.

2İkilinin Kanarya Adaları’nda başlayan yolculuğu Karayipler’e, oradan Grönland’a ve sonrasında Alaska’ya doğru devam etmiş.

4“Monique’i aldığımda sadece 4-5 aylıktı ve Kanarya Adaları'ndan hiç çıkmamıştı. Ben İspanyolca konuşamıyordum ve o da Fransızca bilmiyordu; ama anlaşabildik.” diyor Soudée.

3Hava koşullarının ve çoğunlukla denizin durumunun oldukça zorlayıcı koşullara gelmesine tavuk Monique kısa sürede alışmış.

1Soudée, sadece hava çok tehlikeli hale geldiğinde onu kafese koyduğunu söylüyor ama onun dışında ikili her şeyi sürekli beraber yapıyor.

6En zor koşullardayken bile haftada yaklaşık 6 yumurta bırakan tavuk Monique; aynı zamanda sörf yapıyor, yüzüyor ve hatta güverteye düşen uçan balıkları yakalıyor.

5