İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin

Kendine alışılmadık bir yol arkadaşı seçen 24 yaşındaki gezgin, tavuğuyla beraber 2 buçuk yıldır dünyayı turluyor.

İki buçuk yıldır tavuğuyla dünyayı dolaşan gezgin

24 yaşındaki Fransız gezgin Guirec Soudée,  Monique adını verdiği tavuğu ile birlikte yaklaşık 2 buçuk sene önce denizlere açılmış ve yolculukları hala devam ediyor.

7Soudée, “Monique'i görür görmez aradığım yol arkadaşını bulduğumu anlamıştım” diyerek, pek çok hayvandan daha bağımsız olan tavuğun çıkmayı planladığı yolculuk için en doğru yol arkadaşı olduğuna karar vermiş ve yola koyulmuşlar.

2İkilinin Kanarya Adaları’nda başlayan yolculuğu Karayipler’e, oradan Grönland’a ve sonrasında Alaska’ya doğru devam etmiş.

4“Monique’i aldığımda sadece 4-5 aylıktı ve Kanarya Adaları'ndan hiç çıkmamıştı. Ben İspanyolca konuşamıyordum ve o da Fransızca bilmiyordu; ama anlaşabildik.” diyor Soudée.

3Hava koşullarının ve çoğunlukla denizin durumunun oldukça zorlayıcı koşullara gelmesine tavuk Monique kısa sürede alışmış.

1Soudée, sadece hava çok tehlikeli hale geldiğinde onu kafese koyduğunu söylüyor ama onun dışında ikili her şeyi sürekli beraber yapıyor.

6En zor koşullardayken bile haftada yaklaşık 6 yumurta bırakan tavuk Monique; aynı zamanda sörf yapıyor, yüzüyor ve hatta güverteye düşen uçan balıkları yakalıyor.

5
Yeni Zelanda'yı Gandalf kostümüyle gezen fotoğrafçı İlginizi Çekebilir Yeni Zelanda'yı Gandalf kostümüyle gezen fotoğrafçı

 

Ölmeden önce uğramanız gereken restoranlar İlginizi Çekebilir Ölmeden önce uğramanız gereken restoranlar