Anne-kız takımlarında abiye öne çıkıyor

Çok önceden kardeşler, özellikle de ikizler takım giydirilirdi. Sonra birebir giyinme hevesi yaklaşık beş yıl önce anne ve kızlara, daha sonra ise baba ve oğullara sıçradı. Daha çok doğum günü partilerinde çocuklarıyla hatta tüm aile takım giyinmeyi tercih edenlerin sayısı da bir hayli fazlalaştı.

Anne-kız takımlarında abiye öne çıkıyor

Yeni yılda da ‘Mini me'

Annelerin çocuklarıyla takım giyinmeyi sevmesi, dünyaca ünlü moda evlerinin, tasarımcıların ve hazır giyim firmalarının dikkatinden kaçmadı. Hepsi bir anda harekete geçti. Art arda ‘Mini me' konseptli koleksiyonlar çıkaran markalar, son yıllarda gerek haute couture alanında gerek hazır giyimde özel gün konseptli modeller üretmeye başladı.

shutterstock_718189693

Klasikten vazgeçmeyenlere tütü etek

Bu sezon özellikle yeni yıl konseptli anne-kız koleksiyonu hazırlayan markalar daha çok abiyeye yöneldi. Gece kıyafetlerinin başı çektiği koleksiyonlarda kadife, çiçek desenleri, dantel detayları ve güpürler öne çıkıyor. Spor giyinmek isteyenler için anne-kız kombinlerinin vazgeçilmezi tütü etekler de yeni yılda yine revaçta olacak.

shutterstock_672687874

Çocuklar çocuk gibi kalmalı

Çocuğunuzla takım giymek elbette çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Ama “Mini me trendine ayak uydurayım” derken, minik bebeklerinizi yetişkin bir kadına benzetmeyin. Çünkü illa sizin bir kopyanız gibi görünmesine gerek yok. Renk uyumuyla da aynı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Ayrıca kıyafet seçimi yaparken, tercih ettiğiniz tasarımın çocuğunuzun yaşına uygun olmasına dikkat edin.