Kalp masajıyla hayata döndürülen yavru kediden üzücü haber

İstanbul Sultangazi'de esnaf Furkan Demir'in kalp masajıyla hayata döndürdüğü yavru kedi, iç kanama nedeniyle dün hayatını kaybetti. 

Sultangazi’de esnaf olan 24 yaşındaki Furkan Demir’in, baktığı anne kedinin yavrusu, caddeden uzaklaşarak ara sokağa girdi. Bu sırada seyir halindeki otomobil, yavruyu kediye çarptı.

Otomobil sürücüsü yoluna devam ederken, o anlara tanık olan çocuklar, kediyi alarak Furkan Demir’in yanına getirdi. Elindeki yavru kediyi, masanın üzerine bırakan çocuklar, yaşananları Demir’e anlattı.

Demir, kalbi durduğunu fark ettiği kediye kalp masajı yapmaya başladı. 10 dakika boyunca kalp masajı yapan Demir, yavru kediyi hayata döndürdü.

Yavru kedi, Beykoz’daki barınağa götürüldü. Burada tedavi altına alınan yavru kediden 8 gün sonra üzücü haber geldi.

Kedinin iç kanamadan dolayı dün gece saatlerinde hayatını kaybettiği öğrenildi.

“ÇOK ÜZÜLDÜK, KEŞKE YAŞASAYDI”

Kediyi hayata döndüren Furkan Demir, “Aşırı iç kanamadan dolayı yavru kedimizi kaybettik. Çok üzüldük. Annesine tekrar kavuşturmak için bir planımız vardı. Ama olmadı. Keşke yaşasaydı” dedi.

Demir, anne kedinin ise,psikolojik travmasının sürdüğünü belirterek, “O da bir anne. Her anne gibi yavrusunu gözlüyor ve bekliyor. Bundan sonra anne kediye ve şu anda hayatta olan bir başka yavrusuna daha fazla ilgi gösterip, daha fazla sahip çıkacağız” ifadesini kullandı. (DHA)

Loading...