Kartal’da çocuklara özel mahalle etkinlikleri yaz boyu sürecek

Corona virüsü sürecinden en fazla etkilenenler arasında yer alan çocukların, tatil dönemini eğlenceli aktivitelerle geçirmelerini sağlamak amacı ile düzenlenen 'mahalle etkinlikleri' başladı. Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler, yaz boyu devam edecek.

Kartal’da çocuklara özel mahalle etkinlikleri yaz boyu sürecek

Çocukların aileleri ve akranları ile doyasıya eğlendikleri etkinliklerin ilki, yenilenme çalışmaları tamamlanan Yakacık Bayram Demirkol Parkında gerçekleşti.

Park, gösteri, oyun, yarışma ve atölye çalışmalarına sahne oldu. Her yaştan çocuğun katıldığı etkinlikte minikler kendileri için hazırlanan eğlenceli ve eğitici aktivitelerle unutulmaz bir gün geçirirken, aileleri parkın yenilenen yürüyüş parkurunda spor yapıp kafeteryasında dinlendi.

Sanatçı Ozan Turhalın mini konseri eşliğinde düzenlenen animasyon, palyaço, sihirbaz gösterileri, çuval yarışı, sandalye ve mendil kapmaca, yumurta taşıma, balon şişirme, birdirbir, akıl oyunları, grafiti, karikatür çizimleri çamur atölyesi, uçurtma atölyesi, yüz boyama atölyesi gibi birbirinden eğlenceli oyun, yarışma ve atölyelerle minikler, eğlencenin yanında aynı zamanda öğrenmenin de keyfini doyasıya yaşadı.

Etkinliğin sonunda aileler yaşadıkları memnuniyeti dile getirirken çocuklar da kendilerine hediye edilen tatil eğlencesi için Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksele teşekkür etti. Vatandaşlar, kendileri ve çocukları için yaz boyu devam edecek olan etkinlikleri, Kartal Belediyesinin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edilebilecek.(DHA)


İBB'nin çocuk kütüphanesi AKP'li Belediye tarafından kaldırıldı İlginizi Çekebilir İBB'nin çocuk kütüphanesi AKP'li Belediye tarafından kaldırıldı Aydın'da otizmli çocuklara spor salonu: Lisanslı sporcular yetiştirilecek İlginizi Çekebilir Aydın'da otizmli çocuklara spor salonu: Lisanslı sporcular yetiştirilecek