Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Kız kardeşini köpek saldırısından kurtaran 6 yaşındaki çocuk, sosyal medyanın yeni kahramanı oldu
Kız kardeşini köpek saldırısından kurtaran 6 yaşındaki çocuk, sosyal medyanın yeni kahramanı oldu
ABD'nin Wyoming eyaletinde 4 yaşındaki kız kardeşini köpek saldırısından kurtarırken yaralananve yüzüne 90'dan fazla dikiş atılan 6 yaşındaki Bridger Walker, sosyal medyanın yeni kahramanı oldu. "Biri ölecekse, bu ben olmalıyım diye düşündüm" diyen Walker'a hem sosyal medyada, hem de Hollywood'dan destek mesajları yağıyor.
Yaşam 17 Temmuz 2020 - 09:26

Bridger Walker, bir Alman kurt köpeğinin 4 yaşındaki kız kardeşine saldırdığını görünce, kardeşini kurtarmak için araya girdi. Köpeğin yanağından ısırması sonucu hastaneye kaldırılan Walker, iki saatlik bir ameliyata girdi ve yanağına 90 dikiş atıldı.

Fotoğraf: Instagram

“BİRİ ÖLECEKSE BU BEN OLMALIYIM”

10 Temmuz’da yaşanan bu olay, çocukların halası Nicole Walker’ın Instagram paylaşımıyla ortaya çıktı ve tüm dünyanın gündemine oturdu. İki kardeş, hem sosyal medyanın hem de sinemada süper kahraman karakterlerini canlandıran birçok oyuncunun gözdesi oldu.

Fotoğraf: Instagram

6 yaşındaki Bridger Walker’ın saldırıdan sonra, babasının neden araya girdiği yönündeki sorusuna ise “Biri ölecekse kardeşim yerine bu ben olmalıyım diye düşündüm ve harekete geçtim” dediği öğrenildi.

Avengers (Yenilmezler) filminin hayranı olduğu kaydedilen Bridger Walker için ilk paylaşımlardan biri oyuncu Anne Hathaway’den geldi. Hathaway, “Ben bir Avenger değilim ama ne zaman bir süper kahraman görsem tanırım. Hayatta senin yarın kadar bile cesur olabilmeyi çok isterim Bridger” sözlerile Walker’a destek verdi.

Ünlü oyuncunun bu paylaşımı bir milyondan fazla beğeni alırken, çocuğun ailesi Mark Ruffalo, Tom Holland ve Hugh Jackman gibi oyuncuların da kendilerine ulaştığını söyledi.

CHRIS EVANS’DAN VIDEOLU MESAJ

Captain America karakterini canlandıran Chris Evans da, Bridger için bir video kaydederek desteğini gösterdi. Evans, “Sen bir kahramansın, kardeşin senin gibi bir abisi olduğu için çok şanslı” diyerek Bridger’a orijinal Captain Amerika zırhı göndereceğini söyledi.

Son güncelleme: 10:01 - 17.07.2020