Reklamsız Sözcü

Donald Trump’tan ırkçı çağrı!

Başkan adayı Trump: Müslümanların ABD'ye girişi yasaklansın.

android-time 08:10 8 Aralık 2015
Donald Trump’tan ırkçı çağrı!
Başkan adayı Trump: Müslümanların ABD'ye girişi yasaklansın.

ABD’de, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimleri için yarışan Cumhuriyetçi Parti aday adaylarından, emlak imparatoru Donald Trump Müslümanlara karşı nefret söylemlerini giderek artırmaya başladı.

FOTO:Reuters

Donald Trump, dün yaptığı bir açıklama ile, ABD yönetimini, Müslümanların ülkeye girişimini yasaklama çağrısında bulundu. Trump,  “Nefretin akıl almaz boyutlara vardığı çok açık. Bu nefretin nereden ve neden geldiğini belirlemek zorundayız. Bu sorunu anlayıncaya ve ortaya çıkardığı tehlikeli tehditi ortaya çıkarıncaya kadar, ülkemizin cihada inanan, insan hayatına hiç saygı duymayan insanlara kurban edilmemesi gerek” dedi.

“CAMİLERİ KAPATACAĞIM” DEMİŞTİ

ABD Başkanı Barack Obama’nın, dün Beyaz Saray’dan ulusa sesleniş konuşmasında, ‘Müslümanlarla işbirliği yapılması ve İŞİD terörü ile İslam dininin karıştırılmaması gerektiği’ yönündeki sözlerinin ardından gelen Trump’un açıklaması Demokrat Partili seçmenlerin tepkisine yol açtı. Trump, geçtiğimiz günlerde de, başkan seçilmesi durumunda, ABD’deki camileri kapatacağını söylemişti.

ABD Başkanı Barack Obama’dan da, Trump’ın dozunu giderek artıran dinsel ayrımcılık açıklamasına anında tepki geldi. Beyaz Saray’dan açıklamada, Trump’un açıklamasında dile getirdiği yaklaşımın  Amerikan değerlerine aykırı olduğu belirtildi.

DHA

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 08:4509.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more