Reklamsız Sözcü

‘Bakır Kralı’ Mehmet Turgut dövülerek öldürülmüş!

Dört ilde yapılan büyük operasyonda Bakır Kralı'nı kaçıranlar yakalandı. Dövülerek öldürülmüş halde bulunan cesedin ise işadamınına ait olduğu tespit edildi

android-time 10:10 16 Temmuz 2015
‘Bakır Kralı’ Mehmet Turgut dövülerek öldürülmüş!
Dört ilde yapılan büyük operasyonda Bakır Kralı'nı kaçıranlar yakalandı. Dövülerek öldürülmüş halde bulunan cesedin ise işadamınına ait olduğu tespit edildi

Şenol GEZER / Habip ATAM – İSTANBUL

İstanbul'da 19 gün önce işadamı Mehmet Turgut'u kaçırarak ailesinden 5 milyon Euro fidye isteyen 19 kişi, Van, Kırklareli, Balıkesir ve İstanbul'da düzenlenen operasyonlarla yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında ünlü bir uyuşturcu tacirinin oğullarının bulunduğu öğrenildi. Dedektifler, Ballıca'da araziye gömülmüş erkek cesedi buldu. Dövülerek öldürüldüğü  tespit edilen cesedin ünlü işadamına ait olduğu anlaşıldı.

5 MİLYON EURO FİDYE…

Bakır Kralı olarak tanınan ünlü işadamı Mehmet Turgut, 26 Haziran 2015 tarihinde esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Ailesinin polise bilgi vermesi üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılmıştı. Soruşturma devam ederken aileyi telefonla arayan bir kişi Mehmet Turgut’un hayatı karşılığında 5 milyon Euro para istemişti. Ancak bu kişi bir daha aramamıştı.

4 İLDE BÜYÜK OPERASYON

Asayiş Şube Müdürlüğü, Kayıp Şahıslar Büro Amirliği ekipleri tarafından yürütülen soruşturmada polis işadamını kaçıranların kimliklerini tespit etti. Gerekli delillerin toplanmasının ardından bugün 4 ilde ortak operasyon yapıldı. Van, Balıkesir, Kırıkkale, Kocaleli illerinde yapılan operasyonda şu ana kadar toplam 19 kişi gözaltına alındığı belirtildi.

ÇETENİN ELEBAŞLARI VAN’DA YAKALANDI

Kayıp Şahıslar Büro Amirliği tarafından yapılan operasyonda kaçırma ve fidye isteme çetesinin ele başı olan 6 kişinin Van’da yakalandığı öğrenildi. Bu kişiler arasında ünlü bir uyuşturucu tacirinin oğullarının da bulunduğu öğrenildi.

DÖVEREK ÖLDÜRMÜŞLER

Gözaltına alınan şüpheliler Kayıp Şahıslar Büro Amirliğinde sorgulandı. Şüphelilerin işadamını ilk kaçırdıkları gün Kocaeli ilçesinde bir eve götürdüklerini anlattıkları öğrenildi. Şüphelilerin burada darp ettikleri, Mehmet Turgut’un bu dayak sonucu bir gün sonra ölmesi üzerine gömdüklerini anlattıkları belirtildi. Şüphelilerin İşadamını gömdüklerini söyleyerek gösterdikleri Kocaeli, Ballıca’da yapılan kazı çalışmalarında bir erkek cesedi bulundu. Tanınmayacak halde bulunan ceset incelenmek üzere Adli Tıp Morguna kaldırıldı. Yetkililer, şüphelilerin sorgularının devam ettiğini gözaltı sayısının önümüzdeki günlerde artabileceğini belirttliler.

ÖRNEK BİR İŞADAMI

Aslen Antalya Aksekili olan Mehmet Turgut, yaşının ilerlemesi sebebiyle işlerini kendisi gibi işadamı olan oğullarına devretti. Ancak Tahtalale'yle olan bağını kesmedi. Mehmet Turgut'un oğullarından Faruk Turgut kendisiyle birlikte saat sektöründe kalırken, diğer oğulları Cüneyt Ali Turgut ve Abdullah Turgut farklı bir alanda yol almayı tercih etti. 2001 krizinde farklı bir alana yönelmeyi uygun gören ve bunun üzerine araştırmalar yapan Cüneyt Ali Turgut, bakır tel üretim sektörüne demir attı. Kayseri'de üretim yapan Mega Metal'in sahibi “Bakır Kralı” Cüneyt Ali Turgut, 10 yılda 5 kez en büyük 500 ihracatçı  arasına girdi. Mega Metal, Uluslararası Kalite Ödülü'ne de layık görüldü.

ÜNLÜ MARKALARI TAŞIDI!

Turgut Ailesi, önceki işi olan saatçiliği de hala sürdürüyor. 1970'li yıllarda Tahtakale'de Asri İş Hanı'nda saat ithalatçılığı yapan Antalya Aksekili Mehmet Turgut, bu alandaki faaliyetleri zamanla değişse de hala işe devam ediyor. Tahtakale'deki “Dost Saat” isimli şirketi aracılığıyla lisansını aldığı Dice Kayek, Jeep gibi ünlü markaların Uzakdoğu'da üretimini yapıp Türkiye'de satışını gerçekleştiriyor. Fransa'nın dünyaca ünlü markası Offshore Limited ve distribütörlüğünü yaptığı Alman Ingersoll markalarını da bünyesine katarak büyümesini sürdüren Dost Saat, 81 ilde 500'ün üzerinde bayisi ve Türkiye'nin önde gelen alışveriş merkezlerinde yer alan kioskları ile ürünlerini tüketicilere sunuyor.

Son güncelleme: android-time 10:1516.07.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more