Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yazın keyfi çimde çıkar
Yazın keyfi çimde çıkar
Rengarenk çiçekler, yemyeşil çimler, gün boyu oturmak keyif alacağınız mobilyalar ve tüm bu güzelliklere eşlik eden eğlenceli aksesuarlar bir araya gelince ortaya, büyük keyif aldığınız ve ayrılmak istemeyeceğiniz bir bahçe çıkıyor.
Ev Dekorasyon 20 Temmuz 2017 - 13:41

Güneş güzel yüzünü göstermeye başladığından beri açık havada zaman geçirmek için can atıyoruz. Fakat sürekli bir yerlere yetişmeye çalıştığımızdan evimizden pek de uzaklaşmak istemiyoruz. İşte tam bu noktada devreye oturduğumuz apartmanın ya da evimizin bahçesi geliyor. Sizde minik dokunuşlarla çok keyifli bir bahçeye imza atabilirsiniz…

BÜTÇE ÖNEMLİ AMA…

Bahçe düzenlemesi, bu konu için ayırdığınız bütçeyle ilgili olarak çok geniş alternatifler sunan bir alan. Hayal gücünüz ne kadar genişse, o kadar dikkat çekici bir bahçeye imza atabilirsiniz. Bütçeniz geniş fakat ne istediğinizi tam olarak bilmiyorsanız, o zaman uzmanlardan destek alabilirsiniz. Bahçe düzenlemesinin en büyük avantajlarından biri, bahçenizde yapmayı düşündüğünüz uygulamayla ilgili sunulan geniş ürün yelpazesi. Örneğin bahçenizi çimle döşemek istediğiniz an, farklı kalitelerde ürün bulmanız mümkün.

cimen-ic-1

ÇİM SEÇERKEN

Açık havada bahçe keyfi dendiğinde ilk akla gelen yemyeşil çimler olur. Doğanın keyfini çıkartmanın en güzel yolu yemyeşil mekanlarda vakit geçirmektir. Fakat konu bahçe düzenlemesi olduğunda yemyeşil çimlere sahip olmak için iki temel yöntem vardır:
1-Toprağa gereken düzenlemeyi yaptıktan sonra çim tohumu ekmek ve sabırla toprağa bakım yaparak beklemek.
2-Suni çim satın alıp bahçeye koymak.
Fakat her alanda olduğu gibi konu çim de olsa, emek verilen her şey çok daha değerli oluyor. Bu nedenle çim tohumu ekerek bahçenizde alın teriniz olsun isterseniz dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta var. Toprağı bir hafta önceden hazırlamak, yağışlı havalarda tohum ekmemek gibi.

cimen-ic-2

SUNİ YEŞİL HALI

Çim tohumu satın alırken bahçede yapılacak faaliyetleri düşünerek bir tohum seçimi yapmalısınız. Örneğin bol bol futbol maçı yapmayı düşündüğünüz bir bahçe için çiminizin çok daha sağlıklı olması gerek. Yok eğer “Suni çim halılarla da istediğimiz ortayı yaratabiliriz” diyenlerdenseniz, çim satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar:
– Uzun süre rengini korumalı.
– Bakım için çok çaba sarf etmek gerekmemeli.
-Alerjisi olan kişileri rahatsız etmeyecek malzemeden üretilmeli.
-Kuruyken toz tutmayan türler tercih edilmeli.
– Islanan çim halı üzerinde bakteri birikmemesi, kötü koku yaymaması ve her zaman canlı renklere sahip olması için antibakteriyel olmalıdır.

cimen-ic-3