Reklamsız Sözcü

Sıla’nın Afitap şarkısının Kosovalı sahibi şarkıyı mahkemeye verdi

Yeni albümünün heyecanını yaşayan Sıla'ya hırsızlık damgası şoku!
11:094 Mayıs 2016
Sıla’nın Afitap şarkısının Kosovalı sahibi şarkıyı mahkemeye verdi
Yeni albümünün heyecanını yaşayan Sıla'ya hırsızlık damgası şoku!

Sıla’nın son albümünde yer alan ve aynı zamanda albümün çıkış şarkısı olan Afitap’ın sahibi, Kosovalı Florent Boşnaku şarkıyı mahkemeye taşıdığını açıkladı.

Sıla’nın yeni çıkaracağı Mürekkep albümünün çıkış parçası olan Afitap’ın Kosova’da 2004 yılında Kosovalı pop sanatçısı Nora İsrefi’nin çıkış şarkısı olduğu ortaya çıktı. 2004 yılında Kosova’da en çok dinlenen şarkıların başında yer alan E di (biliyorum) şarkısı, Kosova basınında geniş yer buldu.

Şarkının sahibi olan Floren Boşnaku, Kosova’nın en çok okunan Expres gazetesine yaptığı açıklamada, Sıla’nın şirketinin kendisiyle bağlantıya geçtiklerini ve şarkının kullanma iznini aldıklarını, ancak bugüne kadar her hangi bir ödemenin yapılmadığını ileri sürdü.

Gazete manşette Sıla’yı, “Türk pop yıldızı Sıla, şarkı hırsızı” olarak lanse ederken şarkının sahibi Boşnaku, geçtiğimiz ay Sıla’nın şirketinden aradıklarını ve şarkının albümde yer alması ve telif haklarının kullanımı için imzalaması gereken evraklar olduğunu söyledi. Ancak ne kendisinin üyesi olduğu Onair Müzik Şirketi’nden ne de Türk şirketten her hangi bir para alamadığını söyleyen Boşnaku, konuyu mahkemeye taşıdıklarını açıkladı.

SILA YALANLADI

Sosyal medya hesabından haberi yayınlayan Sıla, isyan etti.

sılaic

 

Son güncelleme: 13:5704.05.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet Whatsapp