Özür diledi, kıpkırmızı kesildi

Güney Afrikalı ampute atlet Oscar Pistorius, bir aydır devam eden cinayet davasında bugün ilk defa kendi adına tanıklık etti. Pistorius sözlerine öldürdüğü sevgilisi Reeva Steenkamp'ın ailesinden özür dileyerek başladı.

Özür diledi, kıpkırmızı kesildi

Doğuştan iki ayağı olmayan dünyaca ünlü atlet, hayırsever ve dindar bir insan olduğunu ifade etti. Birçok yardım faaliyetinde bulunduğunu belirten Pistorius, ibadetlerini aksatmadığını ve inancı sayesinde ayakta durduğunu dile getirdi.

Avukat Barry Roux, müvekkliline alkol ve uyuşturucu kullanıp kulanmadığını sordu. Pistorius ise sadece tatillerde alkol aldığını, uyuşturucu ise kullanmadığını belirtti.

Evlerine defalarca hırsız girdiğini söyleyen Pistorius, değerli eşyalarının çalındığını, babasının soyulduğunu, hırsızlar konusunda çok panik yaşadığını ifade etti.

Ampute atlet, bir defasında hırsızların bir kadını rahatsız ettiğini ve silahıyla ateş ederek kadını kurtarmaya çalıştığını ifade etti.

Duygusal anlar yaşayan ve sözlerine güçlükle devam eden Pistorius, olaydan sonra yaşadığı travma nedeniyle çoğu gece korku içinde uykusundan uyandığını ve anti-depresan ilaç tedavisi gördüğünü söyledi.

“SADECE KORUMAYA ÇALIŞIYORDUM”
Sevgilisini yanlışlıkla öldürdüğünü yineleyen Pistorius, eve birisinin girdiğini sandığını söyledi ve “Aslında sadece Reeva’yı korumaya çalışıyordum” dedi. Pistorius, şöyle devam etti:

“AİLESİNİ DÜŞÜNEREK UYANIYORUM”
“Bu trajedi yaşandığından beri ailenizi (Reeva Steenkamp’ın ailesi) düşünmediğim hiçbir an yok. Her sabah uyandığımda ilk olarak sizi düşünüp, sizin için dua ediyorum.”

Oscar Pistorius, geçtiğimiz yıl 14 Şubat gününün ilk saatlerinde sevgilisi Reeva Steenkamp’ı evinin banyosunda öldürmekle suçlanıyor. Pistorius dava süreci sonunda suçlu bulunursa 25 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilir.

Yarın sabaha ertelenen duruşmanın sona ermesiyle Oscar Pistorius uzun süre ağladı. Pistorius’u kız kardeşi sakinleştirirken, kurban Reeva Steenkamp’ın annesi June’un her zamanki gibi derin üzüntüsü dikkatlerden kaçmadı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...