Resmen ayrıldılar

Fransa’da Cumhurbaşkanı François Hollande ile first lady Valerie Trierweiler arasındaki ilişki 'resmen' sona erdi.

Resmen ayrıldılar

Hollande, yaptığı açıklamada, Trierweiler ile ilişkisinin bittiğini duyurdu. François Hollande, özel hayat söz konusu olduğundan cumhurbaşkanı değil, birey olarak açıklama yaptığını da belirtti.

Hollande, 11 Şubat’taki ABD ziyaretinden önce ilişki durumuna açıklık getirme sözünü de böylece tutmuş oldu.

Journal du Dimanche gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, Trierweiler'in pazar günü Hindistan'a yapacağı yolculuk öncesi tarafların bugün resmi bir açıklama yaparak ilişkinin bittiğini açıklayacakları iddia edilmişti.

Yine aynı haberde, perşembe günü Hollanda ve Trieweiler'in kahvaltıda bir araya gelerek, ayrılık şeklinin açıklanması ve diğer ayrıntılar üzerine son değerlendirmeyi yaptıkları bildirilmişti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ise bu konuda bugün bir resmi açıklama yapılmayacağını duyurmuş, bununla birlikte resmi açıklama olmaksızın Hollande'ın ayrılıkla ilgili bir açıklama yapıp yapmayacağı konusunda ise bilgi vermekten kaçınmıştı.

Hollande'ın kendisinden 18 yaş küçük sinema oyuncusuyla yaşadığı aşk, son iki haftadır kamuoyunda geniş yankı uyandırıyor. Son anketlere göre, yeni sevgilinin ortaya çıkmasının ardından Hollande'ın popülaritesi yüzde 26'dan yüzde 31'e çıktı.

Hollande’ın, oyuncu Julie Gayet ile ilişkisinin haftalık Fransız magazin dergisi Closer tarafından ortaya çıkartılmasından sonra fenalaşan first lady Valerie Trierweiler, hastaneye kaldırılmış ve yaklaşık bir haftalık tedaviden sonra taburcu edilmişti.

Fransız dergisi, önceki hafta çıkan sayısında, “François Hollande ve Julie Gayet-Cumhurbaşkanının gizli aşkı” başlığını atarak, 59 yaşındaki Hollande’la 48 yaşındaki Gayet arasındaki gönül ilişkisiyle ilgili 7 sayfalık bir haber yayımlamıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...