Reklamsız Sözcü

Erdoğan’ın o konuşmasını dinletti

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Erdoğan ile bir haber kanalının yöneticisine ait olduğunu iddia ettiği telefon görüşmesini dinletti.

android-time 12:03
Erdoğan’ın o konuşmasını dinletti
MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Erdoğan ile bir haber kanalının yöneticisine ait olduğunu iddia ettiği telefon görüşmesini dinletti.

TBMM Genel Kurulu’nda internetle ilgili ‘Torba Tasarı’nın görüşmeleri sırasında söz alan MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Erdoğan ile bir haber kanalının yöneticisine ait olduğunu iddia ettiği telefon görüşmesini dinletti.

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, iddia ettiği telefon görüşmesini dillettiği sırada Meclis tutanaklarına yansıyan konuşmasında ise şunları söyledi; “Değerli milletvekilleri, aslında ne yasası görüştüğümüzü anlamaya çalışıyorum. Sözde yasa görüşüyoruz ama şu an İnternet’e düşmüş bir ses kaydı herhâlde hepinizin dikkatini çekecektir. Sayın Başbakan Habertürk’ün yönetmeni Fatih Saraç’a telefon ediyor. Başbakanın Tunus gezisi sırasında Sayın Bahçeli’nin Cumhurbaşkanıyla yaptığı görüşmeden sonraki Habertürk’teki alt yazılı haberlerin, televizyondan çekilmesi talimatını veriyor. Aynen şu şekilde -isterseniz dinletebilirim, yarın dinleteceğim ayrıca- ama burada ilginç olan şey Sayın Başbakan, Fatih Saraç’ı arıyor: “Buyurun Başbakanım.” diyor. “Fas’ta televizyon izliyorum burada.”

“Mehmet Fatih Saraç: Evet efendim

Recep Tayyip Erdoğan: Şimdi Bahçeli’nin bütün konuşmalarını, altta şimdi bant olarak da ayrıca geçiyor konuşmanın…” Bu sırada, CHP Milletvekili Sinop Milletvekili Engin Altay, “İleri demokrasi” dedi. Daha sonra ise CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, “Dikkatli dinleyin, artık her şeyin bittiği nokta, her şeyin bittiği yer bu arkadaşlar” dedi.

Konuşmasına devam eden Yusuf Halaçoğlu, sözlerini sözle tamamladı : “Sansürden tutun da yarın görüşeceğimiz İnternet görüşmelerine kadar herhâlde bir skandalı hepiniz gözler önünde görebilecek durumdasınız. Aslında her şey iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenler iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’ni yönetenler aynı zamanda kendi dikta rejimlerini nasıl kurduklarını ortaya koymuştur ve maalesef, bu ülkeye yazık ama bütün basının nasıl kontrol altına alınarak, iktidar tarafından nasıl kontrol altına alınarak, nasıl bir dolap çevrildiğini gözler önüne sermektedir. Yani düşünebiliyor musunuz, bir muhalefet partisinin konuşmalarının ve beyanlarının alt yazı bile olarak geçmesine tahammül edemeyenler ileri demokrasiden bahsediyorlar. Sizin ileri demokrasinizi sevsinler! Ayıptır. Ondan sonra da diyorsunuz ki: “Adam gibi muhalefet yapın.” Adam gibi iktidar olmayınca adam gibi muhalefet işte böyle yapılmıyor. Bundan utanmanız lazım hepinizin, hepinizin utanması lazım. Böyle bir skandalı tarih daha yazmamıştır ama maalesef sizin Başbakanınız adına yazmaktadır tarih artık. Helal olsun size! Hepinize saygılar sunuyorum.”

DHA

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more