“Dünya’nın sonu yakın”

Ünlü fizikçi Stephen Hawking: 'İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmalıyız'

“Dünya’nın sonu yakın”

Amerika’dan gelen konuklarına Londra Bilim Müzesi’ni gezdiren Stephen Hawking’e basın mensupları da eşlik etti.  Yaşayan bilim insanları arasında dünyada en çok tanınan isimlerden olan Stephen Hawking, müze gezisi esnasında, “İnsanlığı kurtarmak için başka gezegenlerde koloniler kurmak zorundayız” dedi.

‘UZAYDA YOLCULUK İNSANOĞLU İÇİN GEREKLİ’

Hawking, “Bu saldırganlık, medeniyetin ve insanlığın sonunu getirebilir. Ancak uzayda yolculuk bizi başka bir yöne götürebilir. Bu insanoğlunun geleceği için gerekli. Başka bir gezegende koloni kurma olasılığını, canlılar için bir tür ‘hayat sigortası’ olarak algılamalıyız” dedi.

Stephen Hawking oyuncu olduStephen Hawking oyuncu oldu

‘HİÇ BİR PROBLEMİMİZİN ÇÖZÜMÜ DÜNYA’DA YOK’

Londra Bilim Müzesi’ni gezen Amerikalı konuklardan Adaeze Uyanwah, insanlığın sonunun nasıl geleceğini sorunca Hawking şunları söyledi: “İnsanoğlunun saldırganlığı nükleer savaşlara yol açabilir. Böylece medeniyet sona erer ve insanlık biter. Hiçbir problemimizin çözümü Dünya’da yok. Ama Dünya bize başka bir perspektif sunuyor. İnsanoğlunun geleceğinin uzayda olduğuna inanıyorum. İnsanlar başka gezegenlerde koloni kurarak soylarını devam ettirebilirler.” Hawking ayrıca ‘yapay zeka’nın da insanlığın sonunu getirebileceğini söyledi.

Mars'ta koloni kuruluyorMars’ta koloni kuruluyor
Loading...