Karısını yiyen timsahı öldürdü

Evinin yakınında bir göldeki timsah tarafından öldürülen karısının intikamını mızrakla aldı

Karısını yiyen timsahı öldürdü

Uganda’nın Kyoga Golü’nde 4 ay önce Demeteriya Nabire adlı bir kadın çamaşır yıkarken dev bir timsah tarafından yenmişti. Geriye kalıntısı dahi kalmayan Nabire o sırada hamileydi. Timsah 4 ay sonra geri döndüğünde karşısında Nabire’nin kocası Mübarek Batambuze’yi buldu. Mübarek diğer köylülerin de yardımıyla dev timsahla taş ve sopalar yardımıyla savaştı ancak timsah çok güçlüydü. 50 yaşındaki balıkçı koşarak demirciye gitti ve ondan “Doğmamış bebeğinin ve karısının katili” timsahtan rövanşı alması için bir mızrak istedi.

Pirana dehşeti gerçek olduPirana dehşeti gerçek oldu

5 DOLARA MIZRAK

Batambuze mızrakla birlikte koşarak timsahın yanına geldi ve timsaha saldırdı. İlk denemesinde başarısız oldu, timsah karşılık vermek istedi. Bir kez daha denedi ve mızrağı timsaha sapladı. Diğer köylüler de timsaha taş atarak balıkçıya destek oldu. Mücadele 1,5 saat sürdü. Balıkçı, timsahın öldüğünden emin olana kadar da başından ayrılmadı.

TİMSAHIN MİDESİNDE İNSAN KEMİĞİ BULUNDU

50 yaşındaki Balıkçı Batambuze onu timsaha karşı tek başına savaşmaya iten nedeni anlatırken gözyaşlarını tutamadı: “Karımı ve çocuğumu yedi, geriye hiçbir şey bırakmadı. O gün benim dünyamın yıkıldığı gündü. Tamamen kaybolmuştum”. Olay sonrası otopsisi yapılan timsahın midesinde bir tibula kemiği bulundu. Timsahın uzunluğu 4 metreden fazla, kilosu ise 600.

114 yaşındaki timsah114 yaşındaki timsah
Loading...