Sözcü Plus Giriş

Türkiye’ye sadece 10 kilometre uzaklıkta bulunan Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırının yankıları sürerken, Suriye’nin Türkiye sınırındaki Kobani ilçesinde de bir patlama olduğu bilgisi sosyal medyada hızla yayılıyor.

Patlamadan yaralıların olduğu belirtiliyor. Bazu kaynaklar, asayiş noktasına yakın bir yere bomba yüklü araçlarla yapıldığı iddia edilen saldırıda 28 kişinin yaşamını yitirdiğini iddia ediyor.

Başka bir kaynak ise, Kobani’de meydana geldiği söylenen saldırının Miştenur okulu yakınlarında gerçekleştiğini ileri sürüyor.


Ancak Kobani’de meydana geldiği iddia edilen saldırı hakkında henüz net bir bilgi ve resmi bir açıklama bulunmuyor.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, 11 Nisan Caddesi'ndeki Suruç Belediyesi'ne ait Amara Kültür Merkezi'nin bahçesinde saat 12:00 sularında meydana gelen patlamada onlarca ölü ve yaralı olduğu bildiriliyor. Patlama, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'nun Kobani ile ilgili düzenlenen bir eylemde yaptığı ‘Kobani’nin yeniden inşası’ konulu basın açıklaması sırasında gerçekleşti. ‘Patlama’nın canlı bomba mı olduğu yoksa bir intihar saldırısından mı kaynaklandığı ise henüz bilinmiyor.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki patlama dünya basınında

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki patlama dünya basınında

Suruç'ta Patlama: Canlı bomba ihtimali var!

Suruç’ta Patlama: Canlı bomba ihtimali var!

Saldırıya ilk tepkiler!

Saldırıya ilk tepkiler!

Suruç'taki patlamadan önce son kare!

Suruç’taki patlamadan önce son kare!

Yayınlanma Tarihi:13:49,