Suriye’de 195 rejim askeri öldürüldü

Suriye'de muhalif çatı birliği Şam Cephesi'ne bağlı birliklerin, Halep'in kuzeyinde denetimi tekrar sağlayarak 195 askeri öldürdüğü bildirildi

Suriye’de 195 rejim askeri öldürüldü

Şam Cephesi’ne bağlı İslami Cephe’nin basın sorumlularından Salih Anadani, Hizbullah, İran, Irak ve Afgan Şii destekli rejim güçlerinin, Halep’in kuzeyindeki Melah bölgesi, Hrdeteniyen köyü, Riytan beldesinin ele geçirmesinden sonra şiddetli çatışmaların yaşandığını söyledi.

ABD: ABD: “Eğit-donat anlaşmasını yakında imzalayacağız”

ŞAM YÖNETİMİ BÜYÜK KAYIP VERDİ

Çatışmalarda muhalif birlik ve tugayların Melah bölgesinde 90, Riytan beldesinde 60 ile Raşiddin köyünde de 45 rejim askerinin hayatını kaybettiğini, onlarca askerin ise muhaliflere esir düştüğünü anlatan Anadani, şöyle ifade etti: “Riytan, Deyr Zeytun, Başköy, Hrdeteniyen köyüne girilmesinden sonra muhalifler, Esad güçlerine tank, havan topu, roket ve doçkalarla saldırdı. Muhalifler Melah bölgesinde tarım bölgelerinden ilerleyerek Esad güçlerinin bulunduğu bölgelere ağır silahlarla saldırdı. Saldırılarda Şam yönetimi büyük zayiatlar verdi.”

IŞİD, Irak'ta Kürt kentlerine saldırdıIŞİD, Irak’ta Kürt kentlerine saldırdı

ÇATIŞMALAR YOĞUN OLARAK DEVAM EDİYOR

Anadani, Halep’in kuzeyinde Şam Cephesi’ne bağlı birliklerle Esad güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını belirterek, silahlı muhaliflerin Başköy, Reytan beldesi ile Raşiddin köyünün kontrolünü tekrar sağladığının altını çizdi. Hrdeteniyen köyü çevresinde iki taraf arasında yoğun çatışmaların devam ettiğini dile getiren Anadani, Halep’in kuzeyinde çatışmalar nedeniyle bağlantı yollarının zaman zaman kesildiğini aktardı.

Daha önce Şam Cephesi’nin saha komutanı Ebu Ubeyde, Halep’in kuzeyindeki çatışmalarda Melah bölgesinde 150 rejim askerinin öldürüldüğünü duyurmuştu.

Türkiye'nin sırları Suriyeli hackerların elindeTürkiye’nin sırları Suriyeli hackerların elinde