Sözcü Plus Giriş

Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, Yunanistan ile anlaşmaya varmak için birkaç saat kaldığını ve müzakere masasına dönüp dönmeme kararını Yunan hükümetinin vereceğini söyledi.

Hollande, Yunanistan konulu olağanüstü bakanlar kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada, “Müzakereler nihai olarak sona ermesine sadece birkaç saat kaldı. Yunan hükümetinin müzakerelere devam kararı almasını temenni ediyorum” dedi.

Atina'da toplu taşıma 1 hafta ücretsiz!

Atina’da toplu taşıma 1 hafta ücretsiz!

Yunanistan 48 saat içinde Uluslararası Para Fonu’na borcunu ödeyemezse, temerrüde düşecek ve euro bölgesinden çıkmasıyla sonuçlanabilecek bir süreç başlayacak.
Hollande, “Fransa müzakerelerin bugün veya yarın kaldığı yerden devam etmesi için her zaman hazır. Anlaşmanın bugün sağlanması mümkün, Yunan halkının referanduma vereceği karşılığa göre yarın da olabilir” dedi.

HERŞEY YUNANİSTAN’IN ELİNDE

Almanya Başbakanı Angela Merkel, partisi Hristiyan Demokratlar’ın (CDU) yönetim kadrolarına, euro bölgesi ortaklarıyla müzakerelerindeki açmazı aşma yolunu bulmanın Yunanistan’ın elinde olduğunu söyledi.

Toplantıya katılan kaynakların verdiği bilgiye göre Merkel partisinin kıdemli üyelerine şu anki yüksek belirsizlik göz önüne alındığında Yunanistan hakkındaki kararların ancak günlük bazda değerlendirme yapılarak alınabileceğini belirtti.

Yunanistan zor durumda

Yunanistan zor durumda

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more