Bakan Ala: Böyle bir şey yok!

Bakan Efkan Ala, Süleyman Şah Türbesi'ndeki Türk askerlerinin IŞİD tarafından rehin alındığını yönündeki iddialara, “Böyle bir şey yok” yanıtı verdi.

Bakan Ala: Böyle bir şey yok!

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Süleyman Şah Türbesindeki askerlerin rehin alındığına yönelik iddialar olduğunu kaydetti. Baluken, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, “Süleyman Şah türbesindeki durum nedir. Gerçekten oradaki askerlerin tamımı rehin alınmış mıdır. Bu yönde bazı haberler var. Hükümet, Genel Kurulu bilgilendirsin” şeklinde konuştu.

Meclis protestoyla açıldıMeclis protestoyla açıldı

 

Bir süre sonra söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, “IŞİD’in Süleyman Şah Türbesi’nde askerlerimiz rehin aldığı dair haberler konuşuluyor. Bu bilgi kirliliği içerisinde kanun tasarısı görüşülmesine hakarettir. Önerim gerekirse bir kapalı oturumda hükümetin Genel Kurulu bilgilendirmesidir” dedi.

TBMM Genel Kurulu'nda kavgaTBMM Genel Kurulu’nda kavga

 

Ardından söz alan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Son derece önemli bir mevzuyu gazete dedikodularıyla alarak böyle demek yanlıştır. Dışişleri Bakanlığı resmi açıklama yaptı. Lütfen sitelerden okuyunuz. Böyle bir şey yoktur” dedi.

CHP'li Orhan Düzgün'ün merdivenlerden düşme anı!CHP’li Orhan Düzgün’ün merdivenlerden düşme anı!

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...